Przasnysz. Spotkanie integracyjne seniorek uczęszczających na zajęcia sportowe

W Klubie Seniora spotkały się panie, które uczęszczają na zajęcia sportowe w przasnyskiej „Trójce”. Wydarzenie było okazją do integracji poza halą.

 

Sekcja seniorek z osiedla miasta zawiązała się w październiku 2016 roku w Szkole Podstawowej nr 3. Dyrektor szkoły, Grzegorz Grabowski, bezpłatnie udostępnił paniom salę gimnastyczną, a Jadwiga Sobierańska charytatywnie podjęła się prowadzenia gimnastyki.

Seniorki w czasie zajęć grają w siatkówkę łapaną- czyli taką, w której obowiązują zasady jak w tradycyjnej siatkówce, jednak piłkę zamiast odbijać – łapie się. Takie bowiem rozgrywki są odpowiedniejsze dla osób w starszym wieku. Na zajęciach nie brakuje także ćwiczeń ogólnorozwojowych.

– Wcześniej ćwiczyłyśmy systematycznie raz w tygodniu, w każdą środę po dwie godziny. Trwało to do momentu kiedy nastała pandemia. Ta przerwała nasze spotkania – mówi nam Halina Fabrykiewicz, jedna z członkiń grupy.

 

Wraz z nadejściem 2023 roku sekcja postanowiła wznowić działalność.

– Jest nas teraz trochę więcej. Lista jest zamknięta i liczy 32 członkinie. Kontynuujemy działalność sprzed pandemii, nie tylko na hali sportowej. Cztery razy w roku organizowałyśmy we własnym zakresie spotkania integracyjne: przy okazji Wigilii Bożego Narodzenia, Wielkanocy, końca i początku roku. Przygotowywałyśmy wówczas posiłki, rozmawiałyśmy, śpiewałyśmy, a czasem nawet tańczyłyśmy. Zawsze było miło i wesoło – dodaje nasza rozmówczyni.

Jedno z takich spotkań odbyło się we wtorek, 21 lutego w Klubie Seniora. Panie przygotowały pączki, faworki itp. Śpiewano piosenki i spędzono wspólnie czas. Po feriach panie wracają do ćwiczeń i gry w siatkówkę – ta jest najbardziej bowiem przez uczestniczki ulubioną częścią zajęć. Do tego stopnia, że dyrektor zgodził się przedłużyć ją o dodatkowe pół godziny.

– Dla nas ta gra to jest gimnastyka i dbanie o sprawność fizyczną – komentuje pani Fabrykiewicz i dziękuje paniom, które angażują się w zajęcia.

 

 

ren

 

Sprawdź również
guest
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Obiektywny
Obiektywny
1 miesiąc temu

Wszystko ładnie, ale gdzie parytet płci?

Obiektywna
Obiektywna
1 miesiąc temu
Reply to  Obiektywny

Proszę Pana Polska to kraj, gdzie obowiązuje równouprawnienie wg. konstytucji, a nawet ponoć kobiety są według niektórych Pań poszkodowane. Mężczyżni zaczynają statystycznie pracę zawodową cztery lata wcześniej, a kończą pięć lat póżniej, natomiast żyją osiem lat krócej. Statystycznie 76% mężczyzn dożywa wieku emerytalnego. Reasumując równouprawnienie w Polsce polega na tym, że jednym wszystko a innym g…o.

Janek
Janek
27 dni temu
Reply to  Obiektywna

Proszę Pana Polska to kraj, gdzie obowiązuje równouprawnienie wg. konstytucji” „Równość płci (inaczej egalitaryzm płciowy) – cel ruchu dążącego do równouprawnienia obu płci zarówno pod względem społeczno-kulturowym, jak i prawnym”. Zatem, pracujemy do tych samych lat, dźwigamy tyle samo, wykonujemy te same zawody, wynagrodzenie jednakowe na podobnych stanowiskach, no i faceci muszą zacząć zachodzić w ciążę. Ja się na to zgadzam.

Grażyna
Grażyna
1 miesiąc temu

Ile tych klubów bo odnoszę wrażenie że wszędzie te same twarze.

Ddd
Ddd
1 miesiąc temu
Reply to  Grażyna

Tak tak wszedzie te same osoby, 32 osoby i lista zamknięta -mało jak na takie miasto.

Tracker
Tracker
27 dni temu

Same plotuchy

Jan
Jan
27 dni temu

Wszystko fajnie, tyle tylko, że tam gdzie seniorki zgubią sadełko na zajęciach sportowych, to przy kawusi z ciachem uzupełnią to co zgubili. Czyli efekt domina, gdzie logika?