Przasnysz. Spotkanie integracyjne seniorek uczęszczających na zajęcia sportowe

W Klubie Seniora spotkały się panie, które uczęszczają na zajęcia sportowe w przasnyskiej „Trójce”. Wydarzenie było okazją do integracji poza halą.

 

Sekcja seniorek z osiedla miasta zawiązała się w październiku 2016 roku w Szkole Podstawowej nr 3. Dyrektor szkoły, Grzegorz Grabowski, bezpłatnie udostępnił paniom salę gimnastyczną, a Jadwiga Sobierańska charytatywnie podjęła się prowadzenia gimnastyki.

Seniorki w czasie zajęć grają w siatkówkę łapaną- czyli taką, w której obowiązują zasady jak w tradycyjnej siatkówce, jednak piłkę zamiast odbijać – łapie się. Takie bowiem rozgrywki są odpowiedniejsze dla osób w starszym wieku. Na zajęciach nie brakuje także ćwiczeń ogólnorozwojowych.

– Wcześniej ćwiczyłyśmy systematycznie raz w tygodniu, w każdą środę po dwie godziny. Trwało to do momentu kiedy nastała pandemia. Ta przerwała nasze spotkania – mówi nam Halina Fabrykiewicz, jedna z członkiń grupy.

 

Wraz z nadejściem 2023 roku sekcja postanowiła wznowić działalność.

– Jest nas teraz trochę więcej. Lista jest zamknięta i liczy 32 członkinie. Kontynuujemy działalność sprzed pandemii, nie tylko na hali sportowej. Cztery razy w roku organizowałyśmy we własnym zakresie spotkania integracyjne: przy okazji Wigilii Bożego Narodzenia, Wielkanocy, końca i początku roku. Przygotowywałyśmy wówczas posiłki, rozmawiałyśmy, śpiewałyśmy, a czasem nawet tańczyłyśmy. Zawsze było miło i wesoło – dodaje nasza rozmówczyni.

Jedno z takich spotkań odbyło się we wtorek, 21 lutego w Klubie Seniora. Panie przygotowały pączki, faworki itp. Śpiewano piosenki i spędzono wspólnie czas. Po feriach panie wracają do ćwiczeń i gry w siatkówkę – ta jest najbardziej bowiem przez uczestniczki ulubioną częścią zajęć. Do tego stopnia, że dyrektor zgodził się przedłużyć ją o dodatkowe pół godziny.

– Dla nas ta gra to jest gimnastyka i dbanie o sprawność fizyczną – komentuje pani Fabrykiewicz i dziękuje paniom, które angażują się w zajęcia.

 

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Obiektywny
Obiektywny
1 rok temu

Wszystko ładnie, ale gdzie parytet płci?

Obiektywna
Obiektywna
1 rok temu
Reply to  Obiektywny

Proszę Pana Polska to kraj, gdzie obowiązuje równouprawnienie wg. konstytucji, a nawet ponoć kobiety są według niektórych Pań poszkodowane. Mężczyżni zaczynają statystycznie pracę zawodową cztery lata wcześniej, a kończą pięć lat póżniej, natomiast żyją osiem lat krócej. Statystycznie 76% mężczyzn dożywa wieku emerytalnego. Reasumując równouprawnienie w Polsce polega na tym, że jednym wszystko a innym g…o.

Janek
Janek
1 rok temu
Reply to  Obiektywna

Proszę Pana Polska to kraj, gdzie obowiązuje równouprawnienie wg. konstytucji” „Równość płci (inaczej egalitaryzm płciowy) – cel ruchu dążącego do równouprawnienia obu płci zarówno pod względem społeczno-kulturowym, jak i prawnym”. Zatem, pracujemy do tych samych lat, dźwigamy tyle samo, wykonujemy te same zawody, wynagrodzenie jednakowe na podobnych stanowiskach, no i faceci muszą zacząć zachodzić w ciążę. Ja się na to zgadzam.

Grażyna
Grażyna
1 rok temu

Ile tych klubów bo odnoszę wrażenie że wszędzie te same twarze.

Ddd
Ddd
1 rok temu
Reply to  Grażyna

Tak tak wszedzie te same osoby, 32 osoby i lista zamknięta -mało jak na takie miasto.

Tracker
Tracker
1 rok temu

Same plotuchy

Jan
Jan
1 rok temu

Wszystko fajnie, tyle tylko, że tam gdzie seniorki zgubią sadełko na zajęciach sportowych, to przy kawusi z ciachem uzupełnią to co zgubili. Czyli efekt domina, gdzie logika?