Przasnysz. Sąd zakazał mu kierowania rowerem. Złamał zakaz i „wydmuchał” ponad pół promila

25 – latek miał 0,55 promila alkoholu w organizmie. Zatrzymany został na ul. Wojskowej w Przasnyszu. Do zdarzenia doszło 24 sierpnia.

 

W czwartek, 24 sierpnia w Przasnyszu na ul. Wojskowej został zatrzymany do kontroli drogowej 25 – letni mieszkaniec miasta.

– Mając 0,55 promila alkoholu w organizmie kierował rowerem, dodatkowo mężczyzna posiadał zakaz kierowania rowerem, wydany przez przasnyski sąd – informuje kom. Paweł Rykowski, funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu.

W najbliższym czasie mężczyzna odpowie za swoje postępowanie przed przasnyskim sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

 

Policja przypomina, że kierowanie na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu pojazdem innym niż mechaniczny (np. rower lub hulajnoga) przez osobę znajdującą się w stanie po użyciu alkoholu lub w stanie nietrzeźwości jest wykroczeniem zagrożonym grzywną w wysokości do 5 000 zł lub karą pozbawienia wolności do lat 2.

„Nietrzeźwy rowerzysta wyjeżdżający przysłowiowym wężykiem sprzed sklepu, czy baru stwarza realne zagrożenie nie tylko dla siebie, ale także dla innych uczestników ruchu drogowego. Taki rowerzysta jest nieobliczalny w momencie, kiedy go wyprzedzamy. Uciekając przed zderzeniem z nietrzeźwym rowerzystą kierowca samochodu może wjechać do rowu lub uderzyć w drzewo, co z kolei może spowodować poważną tragedię. Dlatego też dla nietrzeźwych kierowców, także rowerzystów, nie może być żadnej tolerancji” – podaje policja.

 

j.b.

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Grzegorz
Grzegorz
29 dni temu

Straszne to jest

Arkadiusz
Arkadiusz
29 dni temu
Reply to  Grzegorz

Dobrze że nie spowodował wypadku, jak ktoś pije a inni wiedzą powinni to zgłosić