Przasnysz. Ruszyło szkolenie dla adoptowanych psów. [FOTO]

Władze Przasnysza wspólnie z Ewą Nowak – certyfikowanym trenerem psów, zorganizowało bezpłatne szkolenie dla psów zaadoptowanych z terenu Miasta Przasnysz. Osoby, które to uczyniły mogą korzystać z fachowego szkolenia w zakresie psa towarzyszącego.

 

22.07.2020 r. na boisku Wembley w Przasnyszu odbyło się pierwsze szkolenie dla psów i ich właścicieli. Jego celem jest zbudowanie pozytywnej relacji pomiędzy właścicielem a psem, co zaowocuje w przyszłości posiadaniem miłego niesprawiającego kłopotów przyjaciela, wykonującego podstawowe ćwiczenia i sztuczki. Miasto Przasnysz sfinansowało zakup urządzeń typu ,,clicker” i przysmaków – treserek, niezbędnych do prawidłowego szkolenia zwierzęcia. Podczas całego szkolenia psy będą motywowane do współpracy z właścicielem metodą ,,clicker’ową polegającą na pozytywnym wzmacnianiu pożądanych przez szkolącego zachowań, bez stosowania metod awersyjnych i przemocy.

Podczas pierwszego spotkania Rudy i Neska uczyły się nawiązywać kontakt wzrokowy z właścicielem oraz targetować. Oczywiście uczestnicy spotkania otrzymali pracę domową, która zostanie sprawdzona na kolejnym spotkaniu.

guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Pani M
Pani M
10 miesięcy temu

Gdzie można dopisać się do takich spotkań? Byłabym chętna.
I czy tylko, i wyłącznie spotkania dotyczą psów adoptowanych w mieście Przasnysz?