Przasnysz. Rozpoczęły się prace związane z ukwieceniem rynku

Wkrótce miejski rynek zmieni swoje oblicze. Rozpoczęło się właśnie jego ukwiecanie. Obecnie trwają prace rozbiórkowe – fragmenty kostki zostaną zastąpione kwiatami i krzewami.

 

Jednym z punktów kampanii wyborczej obecnego burmistrza Łukasza Chrostowskiego oraz niektórych radnych była „odbudowa zieleni w mieście”. To w związku z tymi zapowiedziami nowo wybrane władze stworzyły przy cmentarzu parafialnym Park im. Stanisława Cieleckiego ps. Orlik.

Od początku kadencji toczyły się również dyskusje dotyczące zmiany wyglądu, zrewitalizowanego za kadencji burmistrza Waldemara Trochimiuka, miejskiego rynku. Po wielu rozmowach i spotkaniach mieszkańcom przedstawiono koncepcję nowych nasadzeń, przygotowaną przez architekta zieleni na zlecenie Urzędu Miasta. Projekt został poddany pod konsultacje mieszkańców. Kiedy te dobiegły końca okazało się, że konserwator zabytków sprzeciwił się zasadzeniu w rynku gatunków drzew, mogących osiągać duże rozmiary. Miasto jednak nie zrezygnowało ze swoich planów i stworzyło nowy projekt, na który udało się pozyskać 100 tysięcy złotych z Budżetu Województwa Mazowieckiego.

 

W myśl projektu płyta rynku wzbogaci się o blisko 3 tysiące roślin gatunku m.in. berberys, bodziszek, cis, funkia, jałowiec, liliowiec, rozchodnik, rozplenica, róże, szałwia, śnieguliczka, tawuła japońska i szara, trzcinnik, trzmielina.

Prace potrwają do 30 kwietnia.

 

 

ren

Sprawdź również
guest
20 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Hnbv
Hnbv
20 dni temu

Czas start na wydanie kasy przez burmistrza. Więcej kasy myślę wrzuconej w błoto. Ale co tam jak się bawić to się bawić.

Wojtek lub Jacek
Wojtek lub Jacek
20 dni temu
Reply to  Hnbv

Do lipca będą suche badyle

Bolo
Bolo
20 dni temu

Te młotki z urzędu będą tak sadzić żeby później mieć co wycinać, a w mieście stale ubywa zieleni. Posadź sam młocie jedno drzewo, weź szpadel i posadź zamiast czekać na grube inwestycje. Suchego drzewa przy PKS młoty nie wytną, ale wszystko co tworzy klimat i daje schronienie dla zwierząt wyciąć zdołali. Brzydzę się wami, prymitywy.

Wojtek lub Jacek
Wojtek lub Jacek
20 dni temu

Błagam, niech ktoś panom Ukaszom powie, że rośliny trzeba sądzić wiosną, a posadzone wiosną rośliny w lecie należy podlewać. A w zerowym cieniu na miejskiej patelni zdechną migiem

Bolo
Bolo
20 dni temu

Najwyżej przybędzie nazwisk przy obelisku przy Żabce.

Amator
Amator
20 dni temu

I że trzeba zebrać przynajmniej metr tego całego syfu a dla drzew korzeniących się głęboko nawet 3 metry. Potem zrobić izolację pozwalającą spływać wodzie ale uniemożliwiającą wydostawanie się produktów rozkładu betonu i innych sztucznych rzeczy do ziemi. Zimą przy braku opadów też trzeba podlewać. Zwłaszcza rośliny, które nie przerywają wegetacji. A lista jest długa i ciągle się wydłuża. Pierwiosnki które 20 lat temu ginęły każdej zimy i wypuszczały z kępy a teraz zielone i kwitną całą zimę. Jeszcze kilka lat i zamiast siać co wiosnę pomidory, będziemy brać szczepki z zeszłorocznych.

Piotr
Piotr
20 dni temu

Inwestycja ma się zakończyć w kwietniu. To chyba wiosna, a sadzenie roślin jest na końcu prac. Co do podlewania to będzie system automatyczny. Co do zdychania to nikt nie wie co kogo przeżyje

Ait
Ait
18 dni temu
Reply to  Piotr

Oby ten system automatyczny nie działał jak fontanna.

Oraz
Oraz
20 dni temu

Te, kebab, weź łopatę w brudne łapsko i posadź JEDNO drzewo. Twój kolega niech posadzi drugie a wasi pracownicy kilkadziesiąt kolejnych. Do zazielenienia miejsc nieutwardzonych nie potrzeba wyczekiwać latami okazji. A w rynku posadź choinkę, zamiast corocznie marnotrawić piękne drzewo i gromadę kasy. I bez pieprzenia o konserwatorach zabytków. Nudzi ci się chłopaku, zrób cokolwiek.

Klara
Klara
20 dni temu

Było zielono – zrobili beton-kasa
Jest beton – robią zielono-kasa
Ciekawe z czyich pieniędzy.
Trzeba od razu zastanowić się jak to pielęgnować, a nie jak na nowym parku, komosa do pasa. Horrendalne środki wydane na rok, a połowa krzewów wyginie, bo wokół jest trawa, zielsko. Hortensje przy cmentarzu to chyba będą wypuszczały z zeszłorocznych kwiatów. Ale kasa wydana ponad 100 tys PLN.
Brak słów.

Kropa
Kropa
20 dni temu

Nie wiem dlaczego, ale boje się tego co oni zrobią z tą zielenią na rynku. Niby jestem za, ale mam jakieś złe przeczucia co do tego pomysłu i wykonania.

Ul.Chabrowa
Ul.Chabrowa
20 dni temu

Jak się bawić to na całego.Najpierw wycinać potem sadzić,brawo! A ludzie zrobienia oświetlenia i ulicy z dojazdem do domu nie mogą się 10 lat doczekać tylko toną w błocie.Kolejna kiełbasa wyborcza żeby ludziom dzioby pozatykać.Mam nadzieję,że się nikt na to nie da nabrać.

Bolo
Bolo
20 dni temu

Tych matołów z UM trzeba spuścić po brzytwie.Dorwały się dzieci do cukru.

Rocky
Rocky
20 dni temu

Największą porażką było zbudowanie dróg w rynku z tak małej kostki ogrodniczej, która wypada. Magicy nawet próbowali przyklejać kostkę zaprawą 🙂 Tak wyglądają remonty za publiczne pieniądze…

Maja
Maja
20 dni temu
Reply to  Rocky

Zapłacili za kostkę drogową a wbudowali ogrodową. To nie jest jedyny przekręt urzędu miasta i ich wykonawców

kasia
kasia
20 dni temu

Najlepszą wizytowką to te rowery i bałwany…..nic dodać.

Zuzanna
Zuzanna
20 dni temu
Reply to  kasia

Rower, bałwan, kebab

Aga
Aga
20 dni temu

A jak zostanie zagospodarowana wymontowana kostka brukowa

pst
pst
20 dni temu
Reply to  Aga

Zostanie rozkradziona tak samo jak przedwojenna kostka z jezdni, o której pisali złodzieje, że wyłożą ulice dojazdowe do rynku. Odpowiedzialnych ciągle brak.

Andżej
Andżej
19 dni temu

Miasto mem😂😂😂