Przasnysz. Przebudowa ulicy Zawodzie zakończona

Zakończyła się przebudowa jednej z najstarszych ulic w mieście – ulicy Zawodzie. Na remont miasto Przasnysz pozyskało prawie 1,5 mln złotych.

 

Miasto Przasnysz na remont ulicy Zawodzie pozyskało ponad 1 mln 413 tys. zł z Rządowego Programu Rozwoju Dróg. Pełny koszt przebudowy to nieco ponad 3 miliony złotych. Remont ulicy Zawodzie rozpoczął się w połowie marca. Z końcem ubiegłego tygodnia prace zostały zakończone. Po wyboistej drodze nie ma dziś śladu. Obok drogi powstały nowe chodniki i oświetlenie.

– Jestem dumny z tej inwestycji. Ulica Zawodzie długo czekała, aby zyskać oblicze nowoczesnej trasy, którą aż miło przejechać czy przespacerować. Zatoczki parkingowe, nowe chodniki, nowoczesne oświetlenie – to wszystko sprawia, że Przasnysz stale pięknieje. Po prostu bardzo się cieszę, że udało się nam poprawić komfort podróży do domu mieszkańców tej okolicy. To nasza praca i zobowiązanie, które spełniliśmy wobec przasnyszanek i przasnyszan – komentuje burmistrz Łukasz Chrostowski.

 

Zakres robót obejmował m.in: roboty przygotowawcze i rozbiórkowe, roboty ziemne, budowę kanalizacji deszczowej, podbudowę zasadnicza z mieszanki kruszywa łamanego, jezdnia o nawierzchni z betonu asfaltowego, chodniki i zjazdy o nawierzchni z kostki brukowej betonowej na podbudowie z mieszanki kruszywa łamanego, ścieżka pieszo-rowerowa z kostki betonowej bezfazowej, zatoki postojowe z miejscami do parkowania równoległego, budowa linii niskiego napięcia oświetlenia ulicznego, w tym doświetlenie przejść dla pieszych oraz ciągu pieszo – rowerowego, przebudowa kolidujących linii energetycznych niskiego napięcia, urządzenie terenów zieleni na nieutwardzonych powierzchniach pasa drogowego, zabezpieczenie i ochrona drzew rosnących w pasie drogowym na obszarze wpisanym do rejestru zabytków.

 

 

ren

Sprawdź również
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jamal
Jamal
7 miesięcy temu

Jeszcze połączenie z Szosą Ciechanowską to może rondo przy Liceum się odkorkuje rano

imie
imie
7 miesięcy temu

przejechałem Zawodziem po remoncie. o dziwo w miarę równy asfalt, studzienki też raczej po bokach. można?
a teraz prosze porównajcie Państwo nowe Zawodzie z fuszerką jaką jest Rolnicza po remoncie.