fot. archiwum
Miasto zdecydowało się na zainstalowanie progu ze względu na dużą ilość zgłoszeń mieszkańców. Te dotyczyły przekraczania dozwolonej prędkości przy wyjedzie z Rynku na ul. Mostową.
– Miasto po konsultacjach i uzgodnieniach z policją zdecydowało się podjąć kroki mające na celu uspokojenie ruchu poprzez wprowadzenie wyspowych progów zwalniających. Rozwiązanie to zmusi kierowców do zmniejszenia prędkości podczas ich pokonywania, co zwiększy bezpieczeństwo zwłaszcza w rejonach gdzie ze względu na obowiązujące przepisy prawa nie można zainstalować zwykłego progu zwalniającego, a uwzględniając panujące okoliczności związane z bezpieczeństwem ruchu, ich instalacja jest pożądana – mówi nam burmistrz Łukasz Chrostowski.
Próg składa się z gotowych modułowych elementów, które już zostały zamówione. – Gdy tylko wykonawca otrzyma elementy wraz z oznakowaniem od producenta rozpocznie się ich montaż – dodaje nasz rozmówca. Przewidywany termin montażu progu to pierwsza połowa września.
Czy kierowcy mogą się spodziewać pojawiania się takich rozwiązań w innych częściach miasta? – Na chwilę obecną nie ma informacji oraz uzasadnienia do montażu progów na innych ulicach – komentuje burmistrz.
ren
