Przasnysz. Próg zwalniający na Mostowej w pierwszej połowie września

Miasto zdecydowało się na zainstalowanie progu ze względu na dużą ilość zgłoszeń mieszkańców. Te dotyczyły przekraczania dozwolonej prędkości przy wyjedzie z Rynku na ul. Mostową.

 

– Miasto po konsultacjach i uzgodnieniach z policją zdecydowało się podjąć kroki mające na celu uspokojenie ruchu poprzez wprowadzenie wyspowych progów zwalniających. Rozwiązanie to zmusi kierowców do zmniejszenia prędkości podczas ich pokonywania, co zwiększy bezpieczeństwo zwłaszcza w rejonach gdzie ze względu na obowiązujące przepisy prawa nie można zainstalować zwykłego progu zwalniającego, a uwzględniając panujące okoliczności związane z bezpieczeństwem ruchu, ich instalacja jest pożądana – mówi nam burmistrz Łukasz Chrostowski.

 

Próg składa się z gotowych modułowych elementów, które już zostały zamówione. – Gdy tylko wykonawca otrzyma elementy wraz z oznakowaniem od producenta rozpocznie się ich montaż – dodaje nasz rozmówca. Przewidywany termin montażu progu to pierwsza połowa września.

Czy kierowcy mogą się spodziewać pojawiania się takich rozwiązań w innych częściach miasta? – Na chwilę obecną nie ma informacji oraz uzasadnienia do montażu progów na innych ulicach – komentuje burmistrz.

 

ren

guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Stefan
Stefan
29 dni temu

Ciekawe czy plastus napisze o tym a swoim raporcie burMISTRZA

Job
Job
29 dni temu

Współczuję mieszkańcom ul. Mostowej

maxx
maxx
28 dni temu
odpowiada  Job

I właścicielom biznesów które tam są bo na przykład ja, pojadę gdzieś, gdzie jest normalna droga. Części dwukierunkowej jest 150 metrów i tam można by poszerzyć strefę zamieszkania (ograniczenie do 20). Części 2 kierunkowej też jest ze 150 metrów i ciągle się przepuszcza kogoś z przeciwka, bo z 2 stron obstawiona parkującymi autami. Nie można się normalnie minąć.
Progi zwalniające to najgorszy sposób. Coś na zasadzie “poddajemy się, nie chce nam się myśleć o lepszym rozwiązaniu”. Nie zdziwię się, jak ludzie będą omijać próg chodnikami.

Last edited 28 dni temu by maxx
Mati
Mati
28 dni temu

Próg na Mostowej miał być wiosną tego roku, dodatkowo próg w rynku, który miała zalecać policja. Coś się ten burmistrz ostro plącze w zeznaniach.