Przasnysz. Ponad 400 tys. zł na asystentów i 40 tys. zł na opiekę wytchnieniową

15 lutego skarbnik miasta, Iwona Domańska oraz dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Joanna Cieślik podpisały umowę z Wojewodą Mazowieckim na realizację zadań w ramach dwóch resortowych Programów Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej: „Opieka wytchnieniowa” i „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej” edycja 2022.

 

– Programy finansowane są z Funduszu Solidarnościowego. Program „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej” realizowany jest przez tutejszy ośrodek od 2019 roku i cieszy się coraz większym zainteresowaniem naszych mieszkańców. Na tegoroczną edycję pozyskano kwotę 443 088 zł. Ze wsparcia Programu korzystają dzieci do 16. roku życia oraz osoby legitymujące się znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności – informuje Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Przasnyszu.

 

– Program „Opieka wytchnieniowa” realizujemy od 2020 roku. Skierowany jest do osób sprawujących bezpośrednią opiekę nad osobami niepełnosprawnymi. Na realizacje tego zadania tutejszy ośrodek pozyskał kwotę 39 168 zł. O doświadczeniach płynących z poprzednich lat, które ukazują realny wpływ udzielonego wsparcia na poprawę jakości życia Uczestników w dniu 16 lutego 2022r. – czytamy.

Umowy w ramach programu „asystent osoby niepełnosprawnej”  w ostatnim czasie podpisały również samorządy: powiatu przasnyskiego, który otrzymał prawie 600 tys. zł na realizację „asystenta osoby niepełnosprawnej” i gminy Przasnysz – ponad 260 tys. zł.

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments