Przasnysz. Pogrzeb Dzieci Utraconych w 2022 roku

W październiku obchodzony jest na całym świecie Dzień Dziecka Utraconego. Wydarzeniu towarzyszą pogrzeby. Taka uroczystość odbyła się również w przasnyskiej farze.

 

– 22 października 2022 roku wspólnota parafialna przasnyskiej fary zgromadziła się na Pogrzebie Dziecka Utraconego, aby modlitwą otoczyć wszystkie dzieci zmarłe przed urodzeniem oraz te, które przedwcześnie zakończyły bieg życia ziemskiego. Podczas Mszy Św. sprawowanej przez księdza proboszcza Andrzeja Maciejewskiego modliliśmy się w intencji rodziców, którzy utracili swe dzieci przed narodzeniem, szczególnie  polecaliśmy rodziców i najbliższych – 4 dzieci, których szczątki znajdowały się w specjalnej urnie – informuje parafia św. Wojciecha w Przasnyszu.

 

Po mszy wszyscy uczestnicy udali się na cmentarz parafialny do Grobu Dziecka Utraconego, gdzie  spoczęła urna ze szczątkami „Dzieci utraconych w 2022 roku”.

– Bóg zapłać wszystkim, którzy wzięli udział w tej uroczystości, a szczególnie  dzieciom z Oazy Dzieci Bożych oraz ich rodzicom i najbliższym, którzy każdego roku biorą czynny udział w  tym ważnym wydarzeniu, przez co dają świadectwo żywej wiary. Dziękujemy również panu Wojciechowi Ostrowskiemu za fotorelację z tej uroczystości, a pani Hannie Walędziak- kierownik Urzędu Stanu Cywilnego oraz panu Łukaszowi Małachowskiemu – zastępcy burmistrza Przasnysza za obecność i organizację Pogrzebu Dziecka Utraconego – podaje parafia.

 

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Miasteczkowy
Miasteczkowy
1 rok temu

Oglądają już blask Boży w Niebie . Z innymi aniołami

Ona
Ona
1 rok temu
Reply to  Miasteczkowy

Tak powinno być, to też dzieci dla rodziców choć nienarodzone ale kochane aniołki

Miasteczkowy
Miasteczkowy
1 rok temu
Reply to  Ona

Zgadzam się. Kochane są i będą. Ile dusz czyscowych One wybawią

Izu
Izu
1 rok temu

Przypominam że według religii katolickiej która jest NIEZMIENNA (jak chcą sobie wmawiać katolicy) jeszcze do lat 60 (sobór watykański II) nikt nie miał wątpliwości, że płody poronione i zmarłe bez chrztu idą prosto do piekła i żadna ilość modlitw i jasełek tego nie zmieni 🙂

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 rok temu
Reply to  Izu

Minusują Cię, bo prawda coniektorych boli 😂