Przasnysz. Podsumowano projekty skierowane do seniorów

W piątek 17 listopada, w Centrum Animacji i Wsparcia dla Społeczności Lokalnej, odbyło się spotkanie podsumowujące projekty senioralne realizowane w Przasnyszu przez ostatnie pół roku.

 

W ostatnim czasie w Przasnyszu realizowane były dwa projekty skierowane do seniorów: „Aktywny Senior” oraz „Aktywność społeczna i edukacyjna Seniora – inicjatywy przasnyskiej Rady Seniorów na rzecz poprawy jakości życia seniorów”.

17 listopada w Centrum Animacji i Wsparcia dla Społeczności Lokalnej odbyło się spotkanie podsumowujące projektów. Wzięli w nim udział: Joanna Cieślik, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Przasnyszu, Magdalena Doberszyc, Iwona Domańska, prowadzący zajęcia z seniorami: Urszula Zgieruń, Ernest Szybowski, Anna Mendruń, a także, pracownicy MOPS Przasnysz i seniorzy.

Trwający pół roku projekt składał się z dwóch bloków: artystycznego, który miał na celu rozwijał sprawność umysłową i bloku zajęć fizycznych wspierających sprawność seniorów. Aktywny udział w zajęciach brało 30 osób.

Pieniądze na projekt pozyskano z Samorządowego Instrumentu Wsparcia Inicjatyw Rad Seniorów „Mazowsze dla seniorów 2023”. Celem Instrumentu jest aktywizacja osób starszych, zapobieganie ich wykluczeniu i utracie samodzielności, polepszenie jakości życia mieszkańców regionu w wieku senioralnym.

 

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments