Przasnysz. Pobazgrali ławkę w parku, odmalowali ją tego samego dnia

O zniszczeniu ławki w Parku Miejskim poinformował burmistrz Przasnysza, Łukasz Chrostowski w mediach społecznościowych. Zaapelował o pomoc w ustaleniu sprawcy. To udało się zrobić w zaledwie kilkanaście minut.

 

– Każdego dnia jakaś dewastacja…. Za informację – kto zniszczył nam ławkę, daję nagrodę – poinformował burmistrz Łukasz Chrostowski.

Na odpowiedź mieszkańców długo czekać nie musiał. Burmistrz zaprosił do siebie winowajcę.

– Ławka jeszcze tego samego dnia została odmalowana przez grupkę młodzieży. Liczę, że to będzie dla nich surowa lekcja na przyszłość, a co najważniejsze efektywna. Czasem kary są mniej ważne niż ukierunkowanie na odpowiednią postawę. Jestem pewny, że tak zostanie to odebrane przez młodych mieszkańców – mówi naszemu portalowi.

 

Podobna sytuacja miała miejsce również w przypadku ostatniej kradzieży ozdobnych koszy z miejskiego informatora rowerowego. Osobę, która uznała, że jej wiklinowe kosze przydadzą się bardziej, udało się ustalić równie szybko i również dzięki mieszkańcom, w zdecydowanej większości niegodzącym się na niszczenie wspólnego mienia.

– Jeśli chodzi o rowerowy informator, to w tym wypadku interweniowała policja. Złożyliśmy też zawiadomienie o kradzieży. Jeszcze tego samego dnia, dzięki informacjom od mieszkańców miasto odzyskało stracone mienie. Sprawca z pewnością zostanie ukarany grzywną – komentuje nasz rozmówca.

 

– Wartym podkreślenia jest fakt, że informacje, które do nas docierały pochodziły z wielu źródeł – to oznacza, że duża cześć przasnyszan po prostu jest odpowiedzialna za naszą wspólną przestrzeń – dodaje.

 

 

ren

guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
kolo
kolo
1 miesiąc temu

Ciekawe kto to pogryzdał??

Janusz
Janusz
1 miesiąc temu

Powinni wszystkie ławki malować za karę a nie jedna..

Konował
Konował
1 miesiąc temu

A jak uważam że miasto niszczy wspólne pieniądze wydając je na głupoty, to komu to zgłosić?