Przasnysz. Piknik ekologiczny „Wake up! Wspieraj środowisko” już w niedzielę

W niedzielę, 22 sierpnia na placu przed Szkołą Podstawową nr 1 w Przasnyszu odbędzie się piknik ekologiczny pod hasłem: „Nie kopcimy, smogu nie lubimy”.

 

Piknik rozpocznie się o godzinie 14.00. Na placu przed przasnyską „jedynką” będzie można skorzystać z porad jak uzyskać dofinansowanie na wymianę pieca z programu „Czyste powietrze”, dowiedzieć się czym palić, a czym nie. Strażacy odpowiedzą na pytania m.in. o to jak uniknąć zatrucia tlenkiem węgla, a dzieciom pokażą wóz strażacki.

 

Mieszkańcy będą mogli zapoznać się z tym, jak żyją pszczoły w miejskiej pasiece. Nie zabraknie ekologicznych warsztatów, zabaw i konkursów dla dzieci. Dodatkowym wydarzeniem będzie mobilny punkt spisowy.

Wydarzenie jest organizowane przez Federację ROSA, która pozyskała dofinansowanie ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego. W organizację pikniku włączyli się także partnerzy: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Przasnyszu, Urząd Miasta Przasnysz, Miejska Biblioteka Publiczna w Przasnyszu, Biblioteka Pedagogiczna w Przasnyszu i Szkoła Podstawowa nr 1 w Przasnyszu.

 

ren

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments