Przasnysz. Pierwsze Mikołajkowe Zawody Wspinaczkowe za nami [FOTO]

Kilkadziesiąt dzieciaków wzięło udział w Mikołajkowych Zawodach Wspinaczkowych, które obyły się w sobotę, 9 grudnia w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 w Przasnyszu. Organizator – Stowarzyszenie Arena Dobra – poza rywalizacją sportową, zapewnił ogrom atrakcji, zarówno dla najmłodszych, jak i ich rodziców.

 

Do rywalizacji stanęło kilkudziesięciu młodych śmiałków, chcących sprawdzić swoje umiejętności na ściankach wspinaczkowych. Pod okiem wykfalifikowanych trenerów, po sesji rozgrzewkowej i eliminacyjnej, rozegrano konkurencje finałowe. Nie obyło się bez rundy dogrywkowej, do której stanęło 5 uczestniczek, które osiągnęły zbliżony wynik w finałach (wysokość). Po kilku godzinach zmagań wyłoniono najlepszą dwunastkę, która otrzymała pamiątkowe puchary.

Mimo rywalizacji sportowej, tego dnia liczyła się przede wszystkim dobra zabawa. Na wszystkich uczestników wydarzenia czekały okolicznościowe medale, animacje, dmuchane zamki oraz kącik gastronomiczny i grill.

Pierwsze w historii miasta zawody wspinaczkowe przyciągnęły sporą publikę. Poza najbliższymi, śmiałków oklaskiwali: senator Krzysztof Bieńkowski, burmistrz Łukasz Chrostowski oraz dyrektor placówki Piotr Jeronim.

 

 

bzy

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
jana
jana
2 miesięcy temu

„”kilkudziesięciu małych uczestników „… 🙂

mieszkaniec
mieszkaniec
2 miesięcy temu

Szanowni państwo dyrektorstwo szkół dlaczego te ścianki które miały być ogólnodostępne są tylko dla młodzieży szkolnej i tylko w czasie zajęć lekcyjnych. Dlaczego my mieszkańcy Przasnysza nie możemy z nich korzystać, choć zostały sfinansowane z naszych środków. W innych miastach w weekendy takie obiekty tętnią życiem i są dużą atrakcją, a u nas szkoły sa zamknięte i nie można korzystać z tych obiektów, To samo jest z halami. Zakończyła się budowa ścianki wspinaczkowej w Szkole Podstawowej nr 2 Koszt inwestycji to 280 000 zł  Sztuczna ścianka wspinaczkowa zamontowana została na potrzeby zadania inwestycyjnego „Rozwój infrastruktury sportowej miasta Przasnysz poprzez wykonanie… Czytaj więcej »