Przasnysz. Opłaty za pobyt dziecka w żłobku w górę. Podwyżka o 150 zł

Na poniedziałkowej sesji Rady Miasta Przasnysz podjęto uchwałę na mocy której, wzrośnie opłata za pobyt dziecka w Żłobku Miejskim.

 

Rada Miejska przegłosowała podwyżkę w wysokości 150 zł. Od 1 lutego 2023 roku miesięczny koszt pobytu dziecka w żłobku będzie wynosił 550 złotych.

„Specyfika funkcjonowania żłobka polega na tym, że instytucja ta ma zapewnić dziecku opiekę w warunkach bytowych zbliżonych do warunków domowych, zagwarantować mu właściwą opiekę pielęgnacyjną oraz edukacyjną z uwzględnieniem jego wieku, indywidualnych potrzeb i możliwości rozwojowych dziecka. Rodzice dziecka uiszczają stosowaną opłatę zarówno za skorzystanie z oferowanej przez żłobek usługi” – czytamy w uzasadnieniu uchwały.

 

– Propozycja wprowadzenia zmian wysokości odpłatności (na 550 złotych) miesięcznie jest spowodowana wzrostem kosztów funkcjonowania placówki w roku 2023 w porównaniu z rokiem 2022 (wzrost płacy minimalnej, inflacja, wzrost kosztów energii i innych mediów) – uzasadniono.

Opłata za całodzienne wyżywienie dziecka w żłobku pozostaje na dotychczasowym poziomie i w dalszym ciągu będzie wynosić 10,00 zł.

Żłobek sprawuje opiekę nad dzieckiem od ukończenia 20. tygodnia życia, natomiast klub dziecięcy od 1. roku życia do ukończenia roku szkolnego, w którym dziecko ukończy 3. rok życia lub w przypadku, gdy niemożliwe jest lub utrudnione objęcie dziecka wychowaniem przedszkolnym – 4. rok życia. Żłobki i kluby dziecięce prowadzone przez miasto funkcjonują jako miejskie jednostki budżetowe.

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
lll
lll
1 rok temu

Bardzo dobrze , prywatny żłobek w Przasnyszu kosztuje 1.000 zł.

Spostrzegawczy
Spostrzegawczy
1 rok temu

W końcu coś mądrego, tak trzymać.

Ivanka
Ivanka
1 rok temu

czy opłata dla dzieci z UA tez wzrosła??