Przasnysz. Opłata za żłobek wzrośnie w 2024 roku

Na najbliższej sesji Rady Miasta Przasnysz, radni pochylą się nad uchwałą, na mocy której, wzrośnie opłata za pobyt dziecka w Żłobku Miejskim.

 

Rada Miejska pochyli się nad podwyżką w wysokości 50 zł. Od 1 lutego 2024 roku miesięczny koszt pobytu dziecka w żłobku będzie wynosił 600 złotych.

Żłobek sprawuje opiekę nad dzieckiem od ukończenia 20 tygodnia życia, natomiast klub dziecięcy od 1 roku życia do ukończenia roku szkolnego, w którym dziecko ukończy 3 rok życia lub w przypadku, gdy niemożliwe jest lub utrudnione objęcie dziecka wychowaniem przedszkolnym – 4 rok życia. Żłobki i kluby dziecięce prowadzone przez miasto funkcjonują jako miejskie jednostki budżetowe.

„Propozycja wprowadzenia zmian wysokości odpłatności (na 600 złotych) miesięcznie za pobyt dziecka w Publicznym Żłobku w Przasnyszu jest spowodowana wzrostem kosztów funkcjonowania placówki w roku 2024 w porównaniu z rokiem 2023 (wzrost płacy minimalnej, inflacja, wzrost kosztów innych mediów)” – czytamy w uzasadnieniu uchwały.

„Opłata za całodzienne wyżywienie dziecka w żłobku pozostaje na dotychczasowym poziomie i w dalszym ciągu będzie wynosić 10,00 zł. pomimo iż do 3 roku życia u dzieci wyrabiają się preferencje smakowe. Dlatego najlepszym wyborem jest żywność naturalna, świeża, pełnowartościowa dedykowana małym dzieciom” – przekazano.

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Stara
Stara
2 miesięcy temu

Prawidłowo. Wszystko zdrożało, poza tym dostaną 800 plus to mogą zapłacić