Przasnysz. O roli bibliotek na wspólnej konferencji z okazji Dnia Bibliotek i Bibliotekarzy

Z okazji Dnia Bibliotek i Bibliotekarzy odbyła się w Przasnyszu wspólna konferencja, w czasie której zaproszeni goście mieli okazję poznać rolę bibliotek publicznych w rozwoju potencjału kulturalnego powiatu przasnyskiego. Wydarzenie było współorganizowane przez Powiat Przasnyski oraz Miasto Przasnysz, a otworzyła je dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej, Małgorzata Sobiesiak.

 

Konferencja była okazją do zaprezentowania sukcesów i wyzwań, przed którymi stoją pracownicy bibliotek w powiecie przasnyskim. W wydarzeniu udział wzięli dyrektorzy 5 bibliotek: Danuta Radomska z Gminnej Biblioteki Publicznej im. Józefa Narzymskiego w Bogatem, Iwona Zakrzewska z Gminnej Biblioteki Publicznej w Czernicach Borowych, Anna Urbaniak z Gminnej Biblioteki Publicznej w Jednorożcu, Renata Żmijewska z Gminnej Biblioteki Publicznej w Krasnem oraz Sylwester Stolarczyk z Gminnej Biblioteki Publicznej w Krzynowłodze Małej. Zaproszenie przyjęła także Biblioteka Pedagogiczna w Przasnyszu, reprezentowana przez kierownika, Ewę Żbikowską.

 

W trakcie konferencji, zaprezentowano jakie konkretne korzyści przynoszą biblioteki dla społeczności lokalnej, oraz ukazano bogactwo pomysłów i kreatywności, które są w nich obecne. Współczesne biblioteki cechuje umiejętność współpracy i współdziałania, dzięki czemu mogą rozwijać się w coraz bardziej dynamiczny sposób. Konferencja była także okazją do wzajemnych życzeń i przypomnienia o roli bibliotekarzy w kształtowaniu kultury i wiedzy w społeczności.

Premierę miało krótkie, ale bardzo ciekawe wideo zatytułowane ”Tu zaszła zmiana – dzieje się co niemiara”, które zostało zrealizowane przez zespół Miejskiej Biblioteki Publicznej w Przasnyszu. Film pokazuje, że dzisiejszy bibliotekarz to także manager, logistyk, reżyser, scenograf, moderator, socjolog, psycholog, grafik, osoba, która pisze wnioski, aby pozyskać fundusze zewnętrzne, edukator oraz animator.

 

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments