Przasnysz. Nowy fotoradar stanął na Makowskiej. Będzie jeszcze skuteczniejszy?

W całej Polsce trwa wymiana fotoradarów na nowe. Pierwsze urządzenia już zostały zamontowane. Jedno z nich pojawiło się właśnie na ulicy Makowskiej w Przasnyszu. Ma być nowocześniej i skuteczniej.

 

Obecnie w systemie Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym pracuje 470 fotoradarów. Większość z nich to wyeksploatowane i awaryjne urządzenia Fotorapid CM.

W ramach rozbudowy i modernizacji systemu, w dotychczasowych lokalizacjach, montowanych jest 100 nowych fotoradarów Multaradar CD. Jeden z nich pojawił się właśnie w Przasnyszu.

– Multaradar CD to urządzenie nowej generacji, które wpłynie na zwiększenie skuteczności, jak i pracy systemu. Fotoradar jest zdecydowanie bardziej funkcjonalny niż dotychczasowe urządzenie. Odbiór urządzenia w Przasnyszu odbędzie się jutro (15 marca) – mówi nam Monika Niżniak, rzecznik prasowy Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego.

 

Dziś w systemie Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym pracuje 470 fotoradarów. Większość z nich to urządzenia Fotorapid CM, które są już wyeksploatowane i często ulegają awariom. Część urządzeń pracuje ponad dekadę. W ramach rozbudowy i modernizacji systemu CANARD montowane będą również fotoradary najnowszej generacji Mesta Fusion RN – 147 sztuk.

Nowe urządzenia mają być gwarancją ciągłości wykonywania pomiarów prędkości, a do tego wyższą jakością zarejestrowanych dowodów wykroczeń popełnionych przez kierujących pojazdami. Urządzenia z powodzeniem mogą pracować w trudnych warunkach pogodowych. Automatycznie zidentyfikują rodzaj pojazdu, czyli odróżnią np. samochód osobowy od ciężarowego.

Nowe urządzenia mają również możliwość wykonywania pomiarów prędkości na kilku pasach ruchu jednocześnie, bez konieczności zmiany ustawień.

 

 

ren

 

Sprawdź również
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
rob
rob
10 dni temu

A tam tych pasów jest, autostrada normalnie, pewnie ustawią na przekroczenie o 5km/h i chociaż po stówce będą kosić a bez tempomatu to naprawdę ciężko albo cały czas patrzysz na licznik albo na drogę.

Joanna
Joanna
10 dni temu

Bardziej opłaca się stawiać radar, niż zrobić obwodnicę…

Niedługo wybory…
Głosujcie na drogie, słomiane inwestycje…

Ajaj
Ajaj
9 dni temu

Jak zawsze mądrze, chyba lepiej „strzelać” i hamować tych do wjeżdżają do miasta, niż tych, którzy za 30s opuszczą teren zabudowany.. Zawsze twierdziłam, że ustawienie tych fotoradarów jest typowo na kasę, a nie bezpieczeństwo..
TEN powinien stać że 200m dalej, gdzie odbywają się wyścigi mistrza prostej, a nie tu..

Dyzma
Dyzma
8 dni temu

Pisowskie ku..y w ten sposób zbierają kasę na patologię, która na nich glosuje, a bezpieczeństwo to mają w du..e.