Przasnysz. Nowo wcieleni żołnierze otrzymali broń

4 października z rąk dowódcy 2. Ośrodka Radioelektronicznego w Przasnyszu, płk dypl. Bogusława Postka, odbyło się wręczenie broni nowo wcielonym żołnierzom służby przygotowawczej.

 

– Akt wręczenia broni, obok złożenia przysięgi wojskowej, jest symbolem gotowości do obrony Ojczyzny ale i wielkiej odpowiedzialności. Chciałbym szczególnie podkreślić symbolikę broni, atrybutu żołnierza, który stanowi narządzie do utrzymania bezpieczeństwa i suwerenności naszego kraju – mówił w czasie uroczystego wręczenia broni, płk Postek.

Dowódca pogratulował żołnierzom decyzji o wstąpieniu do wojska.

 

– Przed wami okres intensywnego szkolenia. Wykorzystajcie ten czas jak najlepiej potraficie, bo każdego dnia żołnierz powinien przekraczać granice przeciętności. Dla mnie osobiście, ale myślę, że i dla innych dowódców na szczególne uznanie zasługuje podwładny, który wychodzi naprzeciw wyzwaniom, wykazuje się inicjatywą, jak i również pozostaje kreatywny i chętnie dzieli się swoimi umiejętnościami wykraczającymi poza ramy określone w codziennej służbie, czego Wam z tego miejsca życzę – dodał.

Szkolenie żołnierzy zakończy się sprawdzianem wiedzy i żołnierskich umiejętności, a jego ukoronowaniem będzie uroczysta przysięga wojskowa.

 

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments