Przasnysz. Noc Bibliotek 2022 już za nami – na czytelników czekało sporo atrakcji

1 października na czytelników Miejskiej Biblioteki Publicznej w Przasnyszu czekała wiele atrakcji. To za sprawą akcji Noc Bibliotek, która w tym roku odbywała się pod hasłem „To się musi powieść”.

 

Już od godz. 10.00 w bibliotece można było usłyszeć śmiechy dzieci. Zajęcia rozpoczęły się od zabaw integracyjnych oraz poznania legendy o Przaśniku. Punktem kulminacyjnym było odsłonięcie figurki Przaśnika  – Czytelnika, które poprzedzone było wystąpieniem Burmistrza Miasta Przasnysz Łukasza Chrostowskiego oraz twórcy rzeźby – Krzysztofa Miecznikowskiego. Drugą część spotkania poprowadzili Wodzirej Jacek oraz Wodzirej Anna.

Po południu zaś na bibliotecznej scenie królował zespół Trzeci Oddech Kaczuchy.

– Maja Piwońska – wokalistka oraz Andrzej Janeczko- autor tekstów i piosenek, wokalista  i muzyk  stworzyli program muzyczno-kabaretowy, który był ciągłym dialogiem z publicznością. Zespół powstał na początku lat osiemdziesiątych i szybko zdobył ogromną popularność. Za bogaty dorobek estradowy był wielokrotnie nagradzany. Podczas spotkania z wielką przyjemnością wysłuchaliśmy utworów nowych i tych starszych, jak np. „Kombajnista” ,”Wódz”, ”Nie umieraj nam inteligencjo”: te piosenki pomimo upływu czasu są nadal aktualne – informuje Miejska Biblioteka Publiczna w Przasnyszu.

 

– Po zakończeniu części muzycznej wraz z artystami przeszliśmy na I piętro, które w ten wieczór zamieniło się w małą galerię sztuki gdzie można było zobaczyć grafiki autorstwa Andrzeja Janeczki i porozmawiać z twórcą, nie tylko o sztuce ale także o książce ”Trzeci Oddech Kaczuchy. O życiu i scenie” pełnej zabawnych anegdot i nieznanych faktów z życia lubianych artystów, pokazującej sukcesy, ale i dotkliwe porażki. Jest tu znakomicie opisane tło historyczne, kulisy estradowego życia, postaci popularnych aktorów i piosenkarzy, z którymi zespół przez te minione dekady współpracował na trasach koncertowych w kraju i zagranicą – czytamy.

Wieczorem o godz.20.00 miał miejsce wyjątkowy wieczór dla pań – wieczór z Alicją Długołęcką, edukatorką seksualną, pedagogiem, autorką książki ”Przypływ. O emocjach i seksualności dojrzałych kobiet”. Premiera książki odbędzie się w połowie października. Spotkanie w przasnyskiej bibliotece zapoczątkowało jej promocję .

– Dziękujemy naszym gościom za niezapomniane wrażenia, te artystyczne i literackie pełne pozytywnych emocji, a państwu Annie i Januszowi Nachtygalom za pomoc techniczną w organizacji wydarzenia – podsumowuje dzień MBP.

 

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Piotr
Piotr
11 miesięcy temu

To jest teatr,a nie biblioteka. Kiedyś biblioteki zachęcały do czytania książek, a dziś widzimy, to co widzimy…