Przasnysz. Nieznani sprawcy włamali się do dwóch mieszkań w bloku przy ul. Sosnowej

Dziś, około południa doszło do włamania do dwóch mieszkań w budynku wielorodzinnym przy ulicy Sosnowej w Przasnyszu. Policja prowadzi dochodzenie. Sprawcom grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

 

W piątek, 3 czerwca, na kilka minut przed godziną 14.00 do Centrum Powiadamiania Ratunkowego wpłynęło zgłoszenie o włamaniu do mieszkania. Przasnyscy policjanci po otrzymaniu zawiadomienia ustalili, że 3 czerwca w godzinach między 12 a 14 miało miejsce włamanie do jednego z mieszkań w bloku przy ulicy Sosnowej w Przasnyszu. Nieustaleni sprawcy po wtargnięciu do środka ukradli pieniądze oraz biżuterię o wartości około 10 tys. złotych.

Jak poinformował nas kom. Paweł Rykowski z KPP w Przasnyszu, najprawdopodobniej ci sami sprawcy postanowili splądrować kolejne mieszkanie w tym samym bloku. W drugim przypadku nic nie ukradli.

 

Policja prowadzi dochodzenie w obu sprawach.

Zgodnie z art. 279 Kodeksu Karnego „kto kradnie z włamaniem, podlega karze pozbawienia wolności od roku do 10 lat”.

 

 

j.b.

Sprawdź również
guest
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Przasnyszanka
Przasnyszanka
23 dni temu

Darmozjady pier…

Realista
Realista
22 dni temu

Grozi im do 10 lat haha jeszcze muszą ich złapać… Przecież Polska policja potrafi tylko mandaty pisać…

kasienka
kasienka
22 dni temu
Reply to  Realista

Akurat wydział kryminalny i dochodzeniowy w Przasnyszu mamy bardzo dobry. Tutaj nie pierdzą w stołki tylko działają szybko i skutecznie

Basia
Basia
22 dni temu
Reply to  kasienka

Hahahah hahaha jak znam życie ci co zgłosili będą przez 6 miesięcy przesłuchiwani czy ze sprawą nie mają nic wspólnego a później sprawa zamknięta z powodu niewykrycia sprawców.

Realista
Realista
22 dni temu
Reply to  kasienka

Chyba nie wie Pani co mówi. Tak się składa że byłem w podobnej sytuacji też mnie okradziono i po kilku miesiącach dostałem pismo że sprawę umorzoną z powodu braku wykrycia sprawcy… Za to dostałem wielokrotnie mandat który mógłbyć pouczeniem bo wykroczenia nie były drastyczne i zagrażające nikomu,jest jeszcze wiele przykładów które mógłbym wymieniać… Nabijanie statystyk nic więcej ii to nie jeden już emerytowany policjant powiedział… Ze złodzieja nie ma pieniążków w więzieniu a za mandaciki kasa płynie … Taka sama mafia w mundurkach jak księża. ..

Jan
Jan
22 dni temu
Reply to  kasienka

hahahaha

michał
michał
21 dni temu

Pijani kierowcy i mandaty, a tu nareszcie prawdziwe przestępstwo i trzeba będzie wyjść z komendy nie tylko na zakupy.