Przasnysz. Nagrody w konkursie „Myśleć jak pisarz” wręczone

Miejska Biblioteka Publiczna w Przasnyszu wręczyła nagrody laureatkom konkursu literackiego „Myśleć jak pisarz”.

 

W poniedziałek, 25 kwietnia w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Zofii Nałkowskiej w Przasnyszu odbyło się wręczenie nagród laureatkom konkursu literackiego „Myśleć jak pisarz”, zrealizowanego w ramach projektu „Świet(l)na Biblioteka!”. W jury konkursowym zasiadała pisarka i publicystka Anna Maria Nowakowska.

Wyniki konkursu:

I miejsce – Gabriela Milewska za opowiadanie „Inny, lecz taki sam” – za płynną, wartką narrację oraz wiarygodny portret bohatera. Interesująca, skondensowana opowieść o poczuciu tożsamości, odwadze, przyjaźni i empatii.

II miejsce – Wiktoria Malinowska za opowiadanie „Problemy współczesnego świata” – za interesujący zabieg narratorski, stwarzający przestrzeń dla spojrzenia z góry na wspomniane w tytule problemy współczesnego społeczeństwa. Oddanie głosu obserwatorowi metafizycznemu pozwala autorowi/autorce na swobodną krytykę bez popadania w zrzędzenie i narzekanie. Ciekawy klimat nadaje opowiadaniu wątek poszukiwania kropli dobra w oceanie niegodziwości.

III miejsce – Karolina Ćwiek za opowiadanie „Nie ma to jak spacer” – za umiejętne budowanie napięcia, zgrabne dialogi i poczucie humoru.

 

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments