Przasnysz. Można zgłaszać kandydatury do Medalu im. Stanisława Ostoi – Kotkowskiego

Kapituła Medalu im. Stanisława Ostoi – Kotkowskiego zaprasza do zgłaszania kandydatur do nagrody za rok 2021 w kategorii Twórca Uznany, Debiut oraz Medal honorowy.

 

Nominację do przyznania Medalu im. Stanisława Ostoi – Kotkowskiego wraz z uzasadnieniem można zgłaszać do sekretariatu Miejskiego Domu Kultury w Przasnyszu lub drogą elektroniczną, wysyłając zgłoszenie na adres kapitulamedalu@wp.pl, do 22 grudnia.

Nagrodę za 2021 rok w postaci medalu mogą otrzymać zarówno pojedyncze osoby, jak i grupy, które utożsamiają się z naszym regionem.

 

– W kategorii Twórca Uznany kandydaci do medalu powinni posiadać wieloletni (około 10 lat), uznany w regionie lub w skali kraju dorobek twórczy. W kategorii Debiut preferowane będą osoby rozpoczynające działalność artystyczną, których talent rokuje dalsze sukcesy i nie będzie jednorazowym katem twórczym. Medal Honorowy otrzymają osoby, których działania przyczyniają się do promocji Przasnysza i powiatu przasnyskiego poprzez kreowanie pozytywnego wizerunku, wspierające kulturę lokalną i artystów – informuje Kapituła Medalu.

Bardzo ważną informacją jest to, że nie można zgłaszać kandydatury osoby, która pełni funkcje kierowniczą w placówce kulturalnej i w zakresie swojej pracy ma wykonywanie zadań związanych z promowaniem kultury oraz jest członkiem kapituły.

– Wyjątek stanowić może osoba, której osiągnięcia i działalność dalece wykracza poza zakres obowiązków wynikających z pracy po dokładnym zapoznaniu się z uzasadnieniem nominacji – dodają.

 

j.b.

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments