Przasnysz. Miała zainwestować w akcje Orlenu. Straciła 15 tys. zł

24 lutego do Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu zgłosiła się mieszkanka Przasnysza, która została oszukana przez nieznanego sprawcę.

 

Jak informuje asp. szt. Krzysztof Błaszczak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu 24 lutego, ok. godziny 16.30 mieszkanka Przasnysza zgłosiła wyłudzenie.

– Nieznany sprawca pod pretekstem inwestycji w akcję spółki Orlen, wyłudził od pokrzywdzonej dane do bankowości elektronicznej – stwierdza.

Potem sprawca dokonał z konta bankowego przasnyszanki przelewów na łączną kwotę 15 tys. złotych.

 

Policja przypomina, że w sytuacji gdy chodzi o nasze pieniądze i dane wrażliwe powinniśmy zachować czujność. Za każdym razem, gdy proszeni jesteśmy o wykonanie transakcji z naszego rachunku bankowego, przekazanie danych służących do logowania na konto bądź gotówki nieznanej nam osobiście osobie, jest to potencjalne oszustwo i wówczas należy bezwzględnie starać się zweryfikować wiarygodność osoby, która do nas dzwoni, albo kontaktuje się z nami w inny sposób – poprzez SMS, komunikator internetowy czy pocztę elektroniczną. Warto dwa razy zastanowić się i dokładnie wszystko sprawdzić, aby nie stracić życiowych oszczędności.

 

ren

Sprawdź również
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Grzegorz
Grzegorz
6 miesięcy temu

Ach te baby 😀 głupie

Lola
Lola
6 miesięcy temu
Reply to  Grzegorz

Zapomniało się,jak jakiś czas temu był artykuł na amerykańską żołnierkę i I na akcję,..och te głupie,naiwne chłopt 🙂

Ela
Ela
6 miesięcy temu

Pazerność .Jak można nie sprawdzić dzwoni do ciebie ktoś z banku i pyta o dane do logowania ? Albo dostajesz ESA i wchodzisz w link…głupia naiwna baba chciał zarobić …a straciła