Przasnysz. Małżeństwa świętujące w tym roku jubileusz 50-lecia mogą zgłaszać się do urzędu

Urząd Stanu Cywilnego w Przasnyszu zaprasza pary małżeńskie, zamieszkałe na terenie miasta, obchodzące w 2024 roku 50 – lecie pożycia małżeńskiego, do zgłaszania się do urzędu.

 

Urząd Stanu Cywilnego w Przasnyszu zaprasza pary małżeńskie zamieszkałe na terenie miasta i obchodzące w 2024 roku 50 – lecie pożycia małżeńskiego do zgłaszania się do urzędu (Urząd Stanu Cywilnego, ul. J. Kilińskiego 2, pok. 45 – II piętro). Wspomniane małżeństwa mogą bowiem składać już oświadczenia wyrażające zgodę na wszczęcie procedury o nadanie w roku bieżącym Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.

„Z uwagi na konieczność przekazania projektów wniosków do Wojewody Mazowieckiego, prosimy o składanie oświadczeń do 19 stycznia” – informuje USC.

Burmistrz Miasta Łukasz Chrostowski zapewnia, że ponieważ w roku 2023 uroczystość Złotych Godów w Przasnyszu się nie odbyła, gala wręczenia medali dla świętujących wówczas 50-lecie pożycia małżeńskiego par, odbędzie się w lutym bieżącego roku.

Medal za Długoletnie Pożycie Małżeńskie stanowi nagrodę dla osób, które przeżyły co najmniej 50 lat w jednym związku małżeńskim. Odznakę w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej mogą wręczać jedynie określone ustawowo osoby (tj.: Prezes Rady Ministrów, ministrowie, kierownicy urzędów centralnych, wojewodowie) oraz zastępcy tych osób, a także: marszałek województwa, starosta, wójt, burmistrz lub prezydent miasta.

 

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Adam
Adam
1 miesiąc temu

To urząd miasta tego nie wie?

Magda
Magda
1 miesiąc temu
Reply to  Adam

Przed wyborami to urząd zaczyna sobie przypominać o różnych sprawach