Przasnysz ma swoje „Okno papieskie”

Wczoraj w kościele farnym w Przasnyszu odsłonięto popiersie Jana Pawła II oraz płaskorzeźbę św. Stanisława Kostki. Uroczystość poprzedziła msza święta pod przewodnictwem bp. Piotra Libery.

 

Figurę umieszczono przy głównym wejściu do przasnyskiego kościoła.

Od dziś Przasnysz ma swoje oryginalne Okno Papieskie. Gratuluję ciekawego pomysłu i dziękuję za ten znak miłości do św. Jana Pawła Wielkiego oraz św. Stanisława Kostki – podsumował uroczystość biskup Piotr Libera.

 


 

Sprawdź również
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Mati*
Mati*
1 rok temu

W dobie pandemii, gdzie brak pieniądza jest widziany w najmniejszym zakątku polski stawiane są pamniki/rzeźby za grube tysiące człowiekowi, który sobie tego nie życzył. Czego tu nie rozumieć? Oczywiście to był wielki Polak, nie ma co do tego wątpliwości, chociaż są inne wątpliwości…

Last edited 1 rok temu by Mati*
Waldemar
Waldemar
1 rok temu

Piękna rzeźba. Będzie służyć mieszkańcom Przasnysza przez wieki. Będzie nie tylko podnosić morale mieszkańców, budować tożsamość ale również cieszyć oko jako wybitne dzieło sztuki. Przyczyni się też do podniesienia atrakcyjności turystycznej naszego miasta a przez to rozwoju Przasnysza. Brawo dla ks. Proboszcza i wszystkich co się przyczynili do powstania popiersia św. Jana Pawła i płaskorzeźby św. Stanisława Kostki.

Kamil
Kamil
1 rok temu

Waldemar faktycznie atrakcja turystyczna bombowa nr 1 w Polsce. Tłumy z całego świata się zjada A Przasnysz stanie się 4 stolica Polski 🤦🤦