Przasnysz. Lustra poprawią widoczność i umożliwią bezpieczny wyjazd

W czasie ostatniej sesji Rady Miasta Przasnysz, radny Robert Oleksik poprosił o instalację lustra w rejonie ulicy Zacisznej. Podobne rozwiązanie pojawi się wkrótce przy ul. Cichej.

 

– Ulica Zaciszna jest ulicą jednokierunkową. Zakręt jest tam ostry, zaś na jednej z posesji posadzone są świerki i kierowca, który chce wyjechać  na drogę główną nic nie widzi – wygląda to tak, że żeby wyjrzeć, samochodem musi być już na pasie ruchu. W tym miejscu było już kilka kolizji – mówił na sesji radny Robert Oleksik. Zaapelował o umieszczenie przy wyjeździe z Zacisznej lustra drogowego, które w znacznym stopniu mogłoby poprawić widoczność.

 

Burmistrz pozytywnie przychylił się do prośby radnego. – Ja nie jestem przeciwnikiem montowania luster. Dlatego jeżeli gdzieś w państwa okolicach są takie niebezpieczne skrzyżowania, to warto o tym informować – zwrócił się do radnych Łukasz Chrostowski.

– Co do Zacisznej to poproszę pracownika, żeby sprawdził zasadność postawienia tam lustra. W najbliższym czasie lustro pojawi się też przy wyjeździe z ulicy Cichej na Żwirki i Wigury. O to apelował radny Dymczyk i mamy już pozytywną decyzję Zarządu Dróg Wojewódzkich w tej sprawie.

 

ren

Sprawdź również
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
rob
rob
21 dni temu

Czy ktoś wreszcie zajmie się oznakowaniem poziomym na trasie „różowych słupów”

Ostrozny
Ostrozny
20 dni temu

Czy ktoś wreszcie zajmie się trojkatami widowcznosci przy skrzyzowaniach-skosy widocznosci. Zeby nie sadzic duzych krzewow, plotow, domow przy nowoczesnych nowych skrzyzowaniach i dojazdach do nich. Chodzi o bezpieczenstwo i widocznosc kto nadjezdza do skrzyzowan.
-visibility triangle

Mirek
Mirek
20 dni temu

Od kiedy to zaciszna jest jednokierunkowa?

Konowal
Konowal
20 dni temu

A nie można wywłaszczyć z kawałka działki i zrobić porządne skrzyżowanie?