Przasnysz. Koncert w 40. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego

Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Przasnyskiej wraz z przasnyską „Farą” zapraszają do udziału w koncercie „Pamięć grudniowej nocy” w 40. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego.

 

Koncert „Pamięć grudniowej nocy” z okazji 40. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego ma się odbyć 13 grudnia, po mszy wieczornej o godz. 18.00 w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Przasnyszu. Jego organizatorem jest Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Przasnyskiej i przasnyska „Fara”.

Na scenie wystąpią Łukasz Juszkiewicz i Michał Kaszubowski. Poprowadzi go Piotr Kaszubowski, który opowie o wydarzeniach, jakie miały miejsce w naszym kraju 13 grudnia 1981 roku związanych z wprowadzeniem stanu wojennego.

 

Sprawdź również
guest
9 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Tymek
Tymek
1 miesiąc temu

Nie zapomnijmy też o zapaleniu świecy w oknie

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 miesiąc temu

A może lokalny lider PiSu opowiedziałby, jak to nasz zbawca narodu 13. grudnia spał do południa? Tak podobno dzielnie z komuną walczył. Wszystkich opozycjonistów zamknęli z samego rana, a Jarosław sobie smacznie drzemał…

Kefas
Kefas
1 miesiąc temu

A Michnika zamknęli?

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 miesiąc temu
Reply to  Kefas

13.12.1980 Michnik został internowany. Po kilku miesiącach internowane zamieniono mu na areszt. Powodem była próba obalenia ustroju (czy jakoś tak). Michnik po raz pierwszy siedział w pierdlu już w latach sześćdziesiątych. Łącznie spędził w więzieniach kilka ładnych lat, wielokrotnie był ciężko pobity.

Można Michnika lubić, można go nie lubić. Ale on w swoim życiu zrobił wiele, aby teraz każdy z nas mógł siedzieć w domu i pisać w necie swoje pierdy. Na Białorusi tak dobrze nie mają.

Miałeś chamie złoty róg
Miałeś chamie złoty róg
1 miesiąc temu

Michnik tyle zrobił na ile mu komuchy pozwolili lub nakazali zrobić, uwlaszczyli sie dzieki takim ludzim jak Michnik i zrobili deal aby utrzymac wladze i miec nadal wplywy w Polsce, ciagle jest grany teatrzyk przed glupim ludem bez wzgledu na opcje przy korycie a wy byście sobie do gardeł skakali i sie dzielili.

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 miesiąc temu

No tak jak Matołusz to nie uwłaszczył się chyba nikt….

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 miesiąc temu
Reply to  Kefas

Aha, jeszcze jedno. Nie wiem, czy byłeś kiedykolwiek w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku. Jeśli nie, to naprawdę polecam. Niesamowite miejsce. Jedno tam rzuciło mi się w oczy. Kilkukrotnie pojawia się na ekspozycjach postać Lecha Kaczyńskiego i jego roli w środowiskach opozycyjnych. Natomiast męstwo naszego Jarosława zostało najwyraźniej przemilczane…

Miałeś chamie złoty róg
Miałeś chamie złoty róg
1 miesiąc temu

Jarosław jest strategiem i juz wtedy pisał program pisu 🙂 a Lech walczył o wolność żeby Jarosław mógł swoje plany wprowadzić w życie.

Antoni
Antoni
1 miesiąc temu

Z calym szacunkiem dla rocznicy i obchodow , czy w Przasnyszu dzialo sie cos w postaci wojsk , czolgow , patroli , pacyfikacji? Jezeli ak to prosze przypomniec.

Ja z tego nie pamietam nic. Owszem w duzych miastach tak, ale w Przasnyszu?
To byla taka dziura zabita dechami ze tu nic sie nie dzialo na ulicach.Oczywiscie ne szwedalem sie po ulicahc wieczorem, to moze mnie cos minelo.
 godzina policyjna tak, itp ale wojakow na miescie z giwerami nie pamietam !!
Byli??