Przasnysz. Kolejny kot postrzelony z wiatrówki

Do przychodni weterynaryjnej „Cyryl” w Przasnyszu trafił kot z raną postrzałową. Z jego ciała wydobyto śrut. Dzięki fachowej opiece udało się go uratować. To już kolejny tego typu przypadek w naszym mieście.

 

O sprawie poinformowano na stronie Gabinetu Weterynaryjnego „Cyryl” w Przasnyszu. Trafił tam kot postrzelony w szyję z wiatrówki. Do zdarzenia doszło na ogrodach działkowych Wiosna, najprawdopodobniej w poniedziałkowe (31.10.2022) przedpołudnie.

– Zdjęcie przedstawia RTG kota postrzelonego w szyję z wiatrówki. Głupota i nikczemność niektórych ludzi nie zna granic. Osób, które dopuszczają się takich czynów trzeba się chyba bać. Jeżeli jest zdolny strzelić do kota i celować mu w głowę, to nie wiemy czy nie jest zdolny strzelić do człowieka. Taki bandytyzm był, jest i chyba jeszcze długo będzie. Mamy nadzieję, że karma wraca. Kotek czuje się już lepiej – podano na stronie prezentując zdjęcie rentgenowskie.

 

Niestety to nie pierwszy tego typu przypadek w naszym mieście. Jakiś czas temu do podobnego zdarzenia doszło w okolicach ulicy Miodowej. O strzelaniu z wiatrówki do kotów w ostatnim czasie informowali nas również czytelnicy gminy Jednorożec.

Zgodnie z ustawą o ochronie zwierząt za przestępstwo znęcania się nad zwierzętami, sprawcy grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

 

 

j.b.

Sprawdź również
guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Przasnysz
Przasnysz
1 miesiąc temu

Na Witosa każdego dnia słychać jak ktoś strzela😤

tae
tae
1 miesiąc temu
Reply to  Przasnysz

Podobnie młodzież zabawia się nad Węgierką: narkotyki, alkohol, strzelanie do żywych celów

guest
guest
1 miesiąc temu
Reply to  tae

no i co robić? policję wezwiesz to uciekną a miasta nic nie interesuje poza stwarzaniem pozorów. Najprostszym do rozwiązania problemem czują się atakowani. Kiedy ta gówniarzeria nareszcie się zakończy?

Benek
Benek
1 miesiąc temu

Na osiedlowej jakiś baran strzela do gołębi. Już kilka rannych widziałem.

Pns
Pns
1 miesiąc temu

To nasz kotek zostal postrzelony na Miodowej dzieki pani weterynasz udalo sie go uratować