Przasnysz. Kolejny kierowca z sądowym zakazem zatrzymany przez drogówkę

Przasnyscy policjanci uniemożliwili dalszą jazdę kierującemu samochodem marki Seat Leon. Okazało się, że 23 – latek posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

W sobotę, 4 listopada o godz. 21.35 w Przasnyszu na ul. Nowowarszawskiej, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 23 – letniego mieszkańca powiatu ciechanowskiego,

– Mężczyzna kierował samochodem osobowym marki Seat Leon pomimo orzeczonego przez sąd zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi. Postępowanie prowadzi KPP Przasnysz – informuje mł. asp. Ilona Cichocka, rzecznik prasowy przasnyskiej policji.

23 – latek za popełnione przestępstwo ponownie odpowie przed sądem. Tym razem grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci przypominają, że zgodnie z art. 244 Kodeksu Karnego osoba, która nie stosuje się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. Dodatkowo w razie skazania sprawcy za przestępstwo z art. 244 k.k. sąd orzeka świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości co najmniej 5000 złotych.

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments