Przasnysz. Kliknął w link i stracił ponad 10 tys. zł. 31-latek chciał sprzedać fotelik samochodowy

Oszuści śledzą portale aukcyjne i odpowiadają na ukazujące się ogłoszenia często w przeciągu kilku chwil od publikacji przedmiotu. Wczoraj 31 – letni mężczyzna powiadomił przasnyskich policjantów, że w taki właśnie sposób stracił ponad 10 000 zł. Policja apeluje o rozwagę i ostrożność.

 

Przasnyscy policjanci o oszustwie zostali poinformowani w miniony wtorek.

– 31-letni mężczyzna, na jednym z portali ogłoszeniowych, oferował do sprzedaży fotelik samochodowy. Za pośrednictwem komunikatora internetowego, ze sprzedającym skontaktowała się osoba zainteresowana zakupem wystawionego przedmiotu. Kupiec chciał zapłacić za towar z góry i żeby nie fatygować sprzedającego, umówić kuriera we własnym zakresie. W celu potwierdzenia odbioru pieniędzy za towar sprzedający miał tylko kliknąć w podany link – informuje mł. asp. Ilona Cichocka, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu.

 

31 – latek zgodził się na warunki transakcji i skorzystał z przesłanego linku, który jak się później okazało, prowadził na fałszywą stronę banku.

– Na tej stronie podał dane logowania do bankowości elektronicznej. Kilka chwil później mężczyzna zorientował się, że padł ofiarą oszusta, który będąc w posiadaniu danych z fałszywego formularza, wypłacił z jego konta 10 931,25  zł – relacjonuje rzeczniczka.

 

ren

 

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments