Przasnysz. Kierowcy nie robią sobie nic z zamknięcia ul. Kolejowej. Jeżdżą chodnikiem [FOTO]

Ulicę Kolejową w Przasnyszu zamknięto po tym jak po raz kolejny została zalana wodą. O takim działaniu zdecydowały miejskie władze. Dziś, jak się okazuje, wciąż są kierowcy, którzy do zakazu się nie stosują.

 

Dotychczasowe działania, czyli wypompowywanie wody przy wsparciu straży pożarnej okazało się nieskuteczne, po chwili bowiem problem wracał.

– Ruszylibyśmy tę drogę maksymalnie na kilka godzin, a woda i tak spłynęłaby z wyższych punktów. Doszło już do zapadnięcia się części chodnika – mówił burmistrz uzasadniając zamknięcie ulicy.

Kilka dni później, okazuje się, że wciąż są kierowcy, którzy do zakazu się nie stosują. Część z nich próbuje z drogi zawrócić, a inni wybierają przejazd chodnikiem.

O tym fakcie poinformował nas czytelnik.

„W ciągu 5 minut tego poranka, dwa auta nic nie robią sobie z zablokowanej drogi i jadą chodnikiem, w tym koparka. A ciężarówki jak miały problem z zawracaniem tak nadal go maja, bo znaków o zamknięciu drogi czy objeździe nadal brak. Woda zniknie, ale chodnik do naprawy po autach zostanie” – przekazuje.

My dodajmy, że sprawdziliśmy oznakowanie drogi. Na skrzyżowaniach znajdują się znaki „zakaz skrętu”, zaś przy wjeździe ustawiony został znak „zakaz wjazdu”.

Informację od czytelnika przekazaliśmy burmistrzowi Łukaszowi Chrostowskiemu. „Poprosiliśmy policję o interwencję w tej sprawie. Jest ustawiony zakaz wjazdu dla aut (poza mieszkańcami) i należy go przestrzegać. Jazda w tej wodzie – jest po prostu niebezpieczna” – powiedział.

 

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
20 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Konowal
Konowal
14 dni temu

Policja to powinna się zająć tym kto doprowadził do takiego stanu tę ulicę

Kolorowanka
Kolorowanka
14 dni temu
Reply to  Konowal

Podobno sami fachowcy się teraz tym zajmują – przepychanki burmistrza ze starostą chcemy, a woda niech stoi

Ern
Ern
14 dni temu
Reply to  Kolorowanka

A co ma starosta do ulicy kolejowej? Burmistrz jak dzieciak próbuje zwalić winę na baseny, w których nie ma wody, robiąc z mieszkańcow idiotów i licząc, że ciemny lud to kupi

Janusz
Janusz
14 dni temu

A może się spytajcie władz byłych czy współczesnych. Kto tak zrobił ta drogę i dlaczego ? 😆 Budowa dróg to na prawdę nie jest jakaś czarna magia… A taka prosta droga pomiędzy gruntami to już naprawdę … Ile razy ją poprawiali ?

Arkadiusz
Arkadiusz
14 dni temu

Policja powinna dawać większe mandaty

Waldemord
Waldemord
14 dni temu
Reply to  Arkadiusz

Mandaty kierowcom ,z tego względu że woda zalewa jezdnię,po pizdzie powinien dostać projektant, i wszyscy Ci którzy się pod nim podpisali, miało być tanio jest tanio miało być dobrze? Jest jak zawsze w Przasnyszu, a wy chcecie jebać kierowców za niedbalstwo i spierdoloną robotę, tobie powinni dać mandat bo jesteś dzban ,i nie myślisz logicznie.

szef
szef
14 dni temu
Reply to  Arkadiusz

szczególnie dla burmistrza i senatora

Konowal
Konowal
13 dni temu
Reply to  Arkadiusz

Tak, uszkodzenie kostki, koszt max 2000 zł, dać kierowcy mandat, ale doprowadzić do ruiny drogę za miliony to po główce pogłaskać.
Polska.

Kolorowanka
Kolorowanka
14 dni temu

Kułwa burmistrz do roboty, a nie robi wciąż głupoty !

Ignacy
Ignacy
14 dni temu
Reply to  Kolorowanka

Przecież to pajac co nie ma pojęcia o niczym.

Senior
Senior
14 dni temu

Wystarczy zaprosić kilku rolników i wypompuja całą wodę i będzie bez problemu. Jednak trzeba tylko chcieć.

Sylwia
Sylwia
14 dni temu

Prosimy o jak najszybsze rozwiązanie tego problemu. Ulicą Gdańską jeździ bardzo dużo pojazdów o wadze powyżej 8 ton. Jest tam ograniczenie wagowe .A szosa też nie jest w dobrym stanie😬

obserwator
obserwator
14 dni temu

nie rozumiem fenomenu zamknięcia tej drogi. Bo co bo kałuża jest? Nie pierwsza i nie ostatnia. Zakaz jazdy dla aut osobowych rozumiem ale dlaczego ma on dotyczyć aut ciężarowych i specjalistycznych?

Ern
Ern
13 dni temu
Reply to  obserwator

Bo po co naprawiać, jak można zamknąć. Może burmistrz nie korzysta z ulicy kolejowej. A te osoby co tam mieszkają przecież mogą chodzić piechotą

Andrzej
Andrzej
13 dni temu

Winę za aktualną sytuację ponosi wyłącznie projektant oraz osoba która zatwierdziła i odebrała ten projekt. Nie wiem jakie zarzuty padają w kierunku Senatora, ale właścicielem drogi nie zależnie od władzy jest Urząd Miasta. Nie sądzę by budowa basenów przyczyniła się do zaistniałej sytuacji, jeśli już to parkingu przy basenie, ale ten istnieje już od kilku lat. Nawierzchnia ulicy w tym miejscu już od jakiegoś czasu zaczęła pękać i zapadać się, co świadczyło o tym że grunt pracuje. Problem pojawił by się pewnie już wcześniej ale ostatnie lata były ubogie w opady, co się zmieniło tej zimy i jest jak jest.… Czytaj więcej »

Eustachy
Eustachy
13 dni temu

Droga taka jakby ją ktoś z Leszna zaprojektował

A. Lincoln
A. Lincoln
13 dni temu

„ Jeżeli chcesz poznać prawdziwy charakter człowieka,

daj mu władzę”.

Abraham
Abraham
13 dni temu
Reply to  A. Lincoln

„Daj władzę pisowcom i nieudacznikom to spier**** wszystko. „

Konował
Konował
13 dni temu
Reply to  Abraham

chcialem tylko skromnie zauwazyc, ze droge zamknieto po wyborach.

Ern
Ern
13 dni temu

Dodam jeszcze że tytuł mógłby brzmieć : ” Burmistrz nie robi sobie nic z zalanej ulicy Kolejowej”. Ile to trwa? Ile można było wymyślić rozwiązań? Ile razy mozna było odpompować wodę przez ten czas? Na szczęście do wyborów już niedaleko i mieszkańcy podziękują przy urnach