Przasnysz. Kierowca autobusu uderzył w osobówkę. Z miejsca zdarzenia odjechał, tłumacząc, że musi odwieźć dzieci do szkoły

Policja prowadzi postępowanie w sprawie zdarzenia drogowego, do jakiego doszło na rondzie przy ulicy Piłsudskiego w Przasnyszu. Kierowca autobusu należącego do jednej z lokalnych firm transportowych, przewożąc dzieci, zderzył się z samochodem osobowym.

 

Do kolizji doszło na rondzie w okolicy remontowanego mostu w Przasnyszu. Zgłoszenie do policji wpłynęło dopiero po kilkunastu minutach od zaistniałego zdarzenia.

– Kierujący autobusem marki Autosan, 54 – letni mieszkaniec powiatu ostrołęckiego, nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu i doprowadził do zderzenia z pojazdem marki Audi A4, którym kierowała 24 – letnia mieszkanka powiatu przasnyskiego. Sprawca zdarzenia, tłumacząc, że musi na czas zawieźć dzieci do szkoły, pozostawił uczestniczce zdarzenia swoje dane do kontaktu. Potem autobusem z dziećmi oddalił się z miejsca zdarzenia – informuje mł. asp. Ilona Cichocka, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu.

Ponieważ sprawca zdarzenia nie odezwał się i nie powrócił na miejsce kolizji, kierująca samochodem osobowym zgłosiła sprawę na policję.

– Na miejsce przyjechali funkcjonariusze i ustalili miejsce przebywania kierowcy autobusu. Badanie alkomatem wykazało, że kierowca był pod wpływem alkoholu, jednak mundurowym zeznał, że alkohol wypił już po zdarzeniu – dodaje rzeczniczka.

Policjanci prowadzą postępowanie w tej sprawie. Kierowca ze swojego zachowania będzie tłumaczył się przed sądem.

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments