Przasnysz. Kierował pod wpływem środków odurzających. W aucie miał amfetaminę i mefedron

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu zatrzymali 49 – letniego mieszkańca gminy Wielbark, który kierował pojazdem pod wpływem środków odurzających. Podczas kontroli mundurowi ujawnili w jego pojeździe amfetaminę oraz mefedron. O dalszym losie mężczyzny zadecyduje sąd.

 

– W środę (3.05) kilka minut po godzinie 23 przasnyscy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Audi A4, którego tor jazdy wskazywał, że kierujący może znajdować się pod wpływem alkoholu. Już podczas sprawdzania dokumentów policjanci stwierdzili, że zachowanie mężczyzny jest nieadekwatne do sytuacji – informuje Ilona Cichocka z Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu.

 

49 – latek zachowywał się podejrzanie, a jego reakcja na wydawane polecenia była spowolniona.

– Funkcjonariusze sprawdzili jego dokumenty oraz stan trzeźwości. Te były bez uwag. Chwilę później znany był już powód nienaturalnego zachowania kierowcy. Podczas przeszukania pojazdu Audi A4, którym kierował 49 – latek, w schowku pasażera funkcjonariusze ujawnili pudełko, w którym znajdowały się dwa zawiniątka z foli aluminiowej. Okazało się, że ukrywał tam amfetaminę oraz mefedron – dodaje.

 

Badanie policyjnym narkotestem na zawartość substancji zabronionych w organizmie dało wynik pozytywny. Aby to potwierdzić, mężczyzna został przewieziony do szpitala, gdzie została mu pobrana krew do badań.

Teraz 49 – letni mieszkaniec Wielbarka odpowie przed przasnyskim sądem za posiadanie środków odurzających oraz prowadzenie pojazdu pod ich wpływem.

 

ren

 

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments