Przasnysz. Groził policjantom siekierą. 63-latek aresztowany!

Policjanci z Przasnysza zatrzymali 63-letniego mężczyznę, który groził siekierą funkcjonariuszom i przechodniom. Na wniosek policjantów oraz Prokuratury Rejonowej w Przasnyszu, wobec mieszkańca Przasnysza za czynną napaść na policjantów Sąd Rejonowy zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

 

W ubiegłym tygodniu policjanci podczas patrolu na jednym z osiedli w Przasnyszu zauważyli siedzącego mężczyznę, który trzymał w ręku siekierę.

– Mężczyzna był agresywny i pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze wobec niego podjęli interwencję i nakazali odłożenie niebezpiecznego przedmiotu. Niestety on ignorował polecenia policjantów i w kierunku jednego z przechodniów zaczął wymachiwać siekierą. Wobec funkcjonariuszy kierował wulgarne słowa i groził im pozbawieniem życia. W pewnym momencie do agresora dołączył kolejny mężczyzna. Obaj nie stosowali się do poleceń policjantów w związku z narastającym zagrożeniem funkcjonariusze obezwładnili i zatrzymali mężczyzn – informuje asp.szt.Krzysztof Błaszczak.

 

Po zatrzymaniu okazało się, że 63-letni mieszkaniec Przasnysza, który groził policjantom siekierą miał w organizmie blisko 2,5 promila alkoholu. Natomiast drugi z mężczyzn – ponad 2 promile alkoholu. Obaj ostali zatrzymani do wyjaśnienia.

Wobec 63-letniego mężczyzny na wniosek Prokuratury Rejonowej w Przasnyszu i przasnyskich policjantów w miniony czwartek, Sąd Rejonowy w Przasnyszu zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności od roku do lat 10.

 

guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Świadek prawdy
Świadek prawdy
30 dni temu

Strzał ostrzegawczy ostudził by agresorów

maxx
maxx
30 dni temu
odpowiada  Świadek prawdy

Potem by musieli tydzień w papierach siedzieć żeby rozpisać amunicję i przyczyny użycia broni.

Syn Zenka
Syn Zenka
30 dni temu
odpowiada  Świadek prawdy

W tył głowy xD