Przasnysz. Funkcjonariusze policji wzięli udział w ćwiczeniach dowódczo – sztabowych

W środę, 17 listopada na terenie jednostki wojskowej w Przasnyszu, policjanci brali udział w ćwiczeniach dowódczo – sztabowych zorganizowanych wspólnie z 2. Ośrodkiem Radioelektronicznym w Przasnyszu, Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Przasnyszu oraz Pogotowiem Ratunkowym.

 

Jak informuje asp. szt. Krzysztof Błaszczak scenariusz ćwiczenia wyglądał następująco:

Na stanowisko dowodzenia Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu, wpłynęła informacja o tym, że doszło do włamania do jednego z magazynów uzbrojenia na terenie jednostki wojskowej, a następnie kradzieży broni i amunicji. Zauważeni przez służbę wartowniczą sprawcy kradzieży z włamaniem zdołali wydostać się poza teren Jednostki Wojskowej. Pomiędzy służbą wartowniczą, a sprawcami doszło do wymiany ognia. Na miejsce zdarzenia, skierowane zostały patrole z Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu, jednostki Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Przasnyszu oraz karetki pogotowia. Policja podjęła działania pościgowo – blokadowe za sprawcami kradzieży. W trakcie podjętych czynności przez policję i inne służby, sprawcy zostali osaczeni i zatrzymani.

 

– Głównym zadaniem przeprowadzonych ćwiczeń było doskonalenie umiejętności sprawnego, szybkiego i efektywnego działania w sytuacjach zagrożenia oraz pogłębianie współpracy policji z innymi służbami – wyjaśnia oficer prasowy KPP Przasnysz.

 

ren

Sprawdź również
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Pootr
Pootr
1 rok temu

Szkoda ze z zewnątrz nie można przyjść i popatrzeć.