Przasnysz. Egzamin na kartę rowerową zdawali w realnym ruchu drogowym

19 czerwca czwartoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Przasnyszu przystąpili do praktycznego egzaminu na kartę rowerową. Po raz drugi odbył się on w „stylu holenderskim”, czyli w realnym ruchu drogowym.

 

Do egzaminu praktycznego przystąpili uczniowie, którzy wcześniej wykazali się znajomością przepisów – zaliczając test.

– Trasa przejazdu egzaminacyjnego ustalona była we współpracy z Komendą Powiatową Policji oraz Urzędem Miasta. Przebiegała w ścisłym otoczeniu szkoły, w godzinach, kiedy ruch na osiedlu jest mały. Zawierała dziesięć punktów kontrolnych, na których członkowie komisji egzaminacyjnej oceniali znajomość przepisów ruchu rowerów w praktyce oraz poprawność wykonywania poszczególnych manewrów – informuje Szkoła Podstawowa nr 1 w Przasnyszu.

Czwartoklasiści, w kamizelkach z przypiętym numerem na plecach, byli wypuszczani z terenu przyszkolnego co dwie minuty. Trasę pokonywali dwójkami w asyście osoby dorosłej.

 

– Uczniowie wykazali się wzorowym przygotowaniem. Bardzo sprawnie poruszali się po drodze i skrzyżowaniach, doskonale radząc sobie z odczytywaniem znaków pionowych i poziomych na jezdni – relacjonuje placówka.

Wydarzenie odbywa się z zaangażowaniem Policji, przedstawicieli Auto Moto Klubu RZEMIEŚLNIK w Przasnyszu, nauczycieli szkoły oraz rodziców czwartoklasistów.

 

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments