Przasnysz dostał 350 tys. zł rekompensaty za ulgę w opłatach za targowisko. Chorzele i Jednorożec również bez strat

Na rachunki gmin przekazano już środki z tytułu rekompensaty za niepobieranie od 1 stycznia do 31 grudnia 2021 r. opłaty targowej. Z pomocy państwa skorzystały trzy przasnyskie samorządy. Wśród nich największa pula pieniędzy trafiła do Przasnysza.

 

Podstawę do wyliczenia rekompensaty z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 stanowiły dochody z tytułu opłaty targowej wykazane w sprawozdaniach jednostek samorządu terytorialnego za rok 2019.

 

Z danych Ministerstwa Finansów wynika, że środki przekazano w sumie 1 650 gminom. Najwięcej otrzymał Sandomierz – ponad 5,5 mln zł. Poniżej 100 zł rekompensaty otrzymało 47 gmin, z czego najmniej Horyniec Zdrój – zaledwie 10 zł.

Wśród samorządów powiatu przasnyskiego rekompensaty trafiły do Przasnysza, Chorzel i Jednorożca. Stolica powiatu dostała 350 683,20 zł, Chorzele otrzymały 83 939 zł, a Jednorożcowi zwrócono 4 021 zł.

Dzięki funduszowi handlujący zostali zwolnieni z ponoszenia opłat targowych do końca roku.

 

M. Jabłońska


 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Cygan
Cygan
3 lat temu

Na targowisku w Chorzelach „Mój Ryneczek” cały czas są pobierane opłaty za stoisko
w wysokości 10 zł.

Cygan
Cygan
3 lat temu

Panowie pobierajacy opłatę twierdzą że to jest koszt wjazdu samochodu na targowisko !!!

ORMO
ORMO
3 lat temu

W przasnyszu opłata rezerwacyjna też jest pobierana, targowisko brudne, brak koszy na śmieci zarówno dla sprzedających jak i kupujących. Brak koszy tłumaczona zapewne sytuacją epidemiczną, pazerność wladz miasta nie zna granic