Przasnysz. Doprowadził do kolizji na Baranowskiej. Kierowca miał prawie 4 promile

W sobotę, 28 stycznia w Przasnyszu na ulicy Baranowskiej doszło do kolizji dwóch aut. Kierowca, który odpowie za jej spowodowanie miał prawie 4 promile alkoholu.

 

W sobotę, 28 stycznia po godzinie 17.00 doszło do kolizji drogowej na ulicy Baranowskiej w Przasnyszu.

– Kierujący pojazdem marki Fiat, 42 – letni mieszkaniec powiatu przasnyskiego na skutek niezachowania bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu doprowadził do kolizji z pojazdem marki Opel – informuje Krzysztof Błaszczak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu.

Badanie stanu trzeźwości uczestników zdarzenia wykazało, że 42-latek (sprawca kolizji) w swoim organizmie miał blisko 4 promile alkoholu.

 

Mężczyźnie grozi nie tylko wysoka grzywna, ale i inne sankcje, w tym pobyt w zakładzie karnym.

Policja przypomina, że nietrzeźwi kierujący stwarzają realne zagrożenie dla siebie i innych użytkowników dróg. Apeluje także do świadków, by w sytuacji, gdy widzą osobę nietrzeźwą wsiadającą za kierownicę pojazdu, podejmowały działania zmierzające do nie dopuszczenia takiej osoby do kierowania lub zawiadomienie policji.

 

ren

 

Sprawdź również
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 miesiąc temu

W teorii 5 promili może zakończyć się zgonem. A tu gość ma niewiele mniej i siada za kierownicę. Głupek, ale twardy. Nie ma co.

Remek
Remek
1 miesiąc temu

Zazwyczaj w takich przypadkach (czyli ma 4 promile i jedzie) to są zaawansowani alkoholicy…

Arczi
Arczi
1 miesiąc temu

Taki poniżej 2 odczuwa kaca.