Przasnysz. Burmistrz podpisał umowę na remont ulicy Zawodzie. Kiedy się rozpocznie?

Uroczyste podpisanie umowy odbyło się we wtorek, 28 września w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim w Warszawie.

 

Miasto Przasnysz na remont ulicy Zawodzie pozyskało ponad 1 mln 413 tys. zł z Rządowego Programu Rozwoju Dróg. Dziś (28.09.2021r)odbyło się uroczyste podpisanie umowy pomiędzy Burmistrzem Miasta Przasnysz, Łukaszem Chrostowskim, a 2. Wicewojewodą Mazowieckim Arturem Standowiczem.

– Doskonale znam problemy z jakimi borykają się samorządowcy, szczególnie takich małych miast, jak choćby Przasnysz czy Gąbin. Infrastruktura drogowa jest bardzo istotna, usprawnia bowiem połączenia i zwiększa bezpieczeństwo. Fundusz Dróg Samorządowych to program skierowany do nich, ale również do dużych metropolii – mówiła obecna na uroczystości poseł na sejm RP, Anna Cicholska i gratulowała samorządowcom, że mają za sobą sztab ludzi, którzy piszą bardzo dobre projekty.

 

Pozwolenie na budowę ulicy Zawodzie Miasto Przasnysz pozyskało w 2020 roku. Decyzję o przyznaniu dofinansowania premier Mateusz Morawiecki ogłosił w kwietniu bieżącego roku. Miasto czekało na podpisanie umowy, by móc rozpisać przetarg. Jak informowaliśmy niedawno na naszym portalu, nowy termin realizacji zadania został przesunięty na 2022 rok. Jest to związane z procesem gazyfikacji Miasta Przasnysz prowadzonym przez Polską Spółkę Gazownictwa S.A., która na jesieni tego roku obejmie budowę sieci gazowej w ulicy Zawodzie.

– Przygotowujemy się do ogłoszenia przetargu na remont i przebudowę ul. Zawodzie. To jedna z najważniejszych inwestycji w tej kadencji. W związku z koniecznością przyłącza mieszkańców, którzy zadeklarowali chęć wymiany źródła ciepła prace ruszą zaraz po zakończeniu działań gazowników. W przyszłym roku jednak z pewnością będziemy mogli cieszyć się wyremontowaną ul. Zawodzie – powiedział w rozmowie z naszym portalem burmistrz Łukasz Chrostowski.

 

guest
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Anna
Anna
12 dni temu

Cieszymy się bardzo ale to dopiero propozycje . Będziemy śledzić efekty.

Rec
Rec
12 dni temu

A Świerczewo nadal ruina

nie
nie
12 dni temu

A jak z tym tematem ? „Podczas sesji absolutoryjnej burmistrz Przasnysza Łukasz Chrostowski poinformował radnych Rady Miejskiej, że Wody Polskie dokonają pogłębienia zbiornika na Węgierce i hakowania, polegającego na usunięciu korzeni roślinności wodnej…Prace, związane z usuwaniem roślinności, trwały wyjątkowo krótko. Termin wykonania prac przez Wody Polskie nie został bliżej określony, ale mają one zostać wykonane w roku bieżącym – wyjaśnił burmistrz w odpowiedzi na nasze pytania”

stasiek
stasiek
12 dni temu

łukasz tylko obiecuje a nic nie podlizuje się Ja to niewiem kto na niego głosował ludzie co ludzi nie znajom łukasz demisia

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
12 dni temu
odpowiada  stasiek

Możesz spróbować jeszcze raz, tym razem po polsku?

Ewa
Ewa
12 dni temu
odpowiada  stasiek

Polska trudna język co nie?

Konował
Konował
12 dni temu

Położyłby asfalt tam gdzie go nie ma. Po kiepskim asfalcie da się jesienią i zimą przejechać. Po piachu już nie.