Przasnysz. Budżet Obywatelski 2022. Nie wszystkie inwestycje udało się zrealizować

Za nami wybór projektów do kolejnej edycji Budżetu Obywatelskiego zaplanowanych do wykonania w roku 2023. Do realizacji zostało wybranych pięć inwestycji zgłoszonych przez mieszkańców. My tymczasem zapytaliśmy o realizację projektów z Budżetu Obywatelskiego 2022. Okazuje się, że nie wszystkie udało się wykonać.

 

W Budżecie Obywatelskim – edycja 2022 do realizacji wybrano 6 spośród 10 zgłoszonych do głosowania projektów. Łączna kwota przeznaczona na ich realizację wynosiła 300 tys. zł. Ponieważ rok budżetowy, kiedy można było zrealizować inwestycje się zakończył, zapytaliśmy czy wszystko udało się wykonać.

„Z Budżetu Obywatelskiego – edycja 2022 zostało zrealizowanych 5 projektów” – informuje Urząd Miasta Przasnysz. I wymienia:

  • Mały Dobosz – doposażenie istniejących już placów zabaw przy Miejskim Przedszkolu nr 2 ul. Świerczewo 8 i przy Miejskim Przedszkolu nr 1 ul. Lipowa 8. instrumentami muzycznymi.
  • Rodzinne hamaki, super leżaki – montaż hamaków w przestrzeni miejskiej
  • Bezpieczna zabawa to super sprawa – doposażenie placu zabaw na terenie osiedla bloków socjalnych przy ulicy Zawodzie 4
  • Dmuchany Park Rozrywki – zakup dmuchanego placu zabaw
  • Akcja segregacja – zakup oraz montaż pojemników przyulicznych do segregacji odpadów komunalnych na terenie miasta Przasnysz.

 

W 2022 roku nie został zrealizowany projekt polegający na wykonaniu nowego placu zabaw przy Szkole Podstawowej nr 2. Projekt przypomnijmy uzyskał największą liczbę głosów oddanych przez mieszkańców.

– Projekt nie został zrealizowany z przyczyn leżących po stronie wykonawcy. Wykonawca nie wykonał zadania inwestycyjnego zgodnie z podpisaną umową – informuje burmistrz Łukasz Chrostowski.

Niewykonanie projektu jak się okazuje nie przekreśla marzeń uczniów „Dwójki” o nowym miejscu do zabawy. – Zasadą działania budżetu obywatelskiego jest realizacja wybranych projektów w ciągu danego roku budżetowego. Jednak ze względu na istotność niezrealizowanego projektu tj. plac zabaw przy Szkole Podstawowej nr 2 im. H. Sienkiewicza w Przasnyszu – zostanie on zrealizowany w ramach budżetu na 2023 r – dodaje włodarz.

Mieszkańcy na razie nie mieli okazji zauważyć efektów projektu „akcja segregacja”. Miasto Przasnysz kupiło już pojemniki do segregacji jednak te nie zostały jeszcze zamontowane.

 

– Pojemniki do segregacji odpadów (10 szt. pojemnika modułowego do segregacji czterech frakcji odpadów Nexus Evolution City Quattro) zostały zakupione pod koniec ubiegłego roku. Ze względu na niezbyt korzystne warunki atmosferyczne pojemniki zostaną zamontowane w najbliższym możliwym czasie w miejscach o dużym natężeniu ruchu pieszych.

Warto doprecyzować, że projekt „Bezpieczna zabawa to super sprawa”  udało się zrealizować tylko częściowo. Na placu zabaw przy ul. Zawodzie zamontowano co prawda ogrodzenie, jednak brakuje tam ujętych w projekcie trzech trampolin, ławki i kosza. – Zadanie zostało ograniczone ze względu na przekroczony budżet – mówi burmistrz. (Projekt oszacowany był na 40 tys. zł).

 

ren

Sprawdź również
guest
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Barbapapa
Barbapapa
12 dni temu

Deski sosnowe z pomostu basenowego zmienione na kompozytowe jak w projekcie, specyfikacji zamowienia? Kolor tego kompozytu byl jasny kremowy piasek,

a nie sosna

Czy ktos chce przyoszczedzic i przuytulic roznice w cenie?

a drzazgi, serwisowanie tych dech sosnowych przez lata zostawic na barkach obywateli z dodatkowym obciazeniem finansowym?

Ja sie nie zgadzam i Przasnyszanie wierze ze tez sie nie zgadzaja.

Nadzor budowlany spi, czy ktos 'posmarowal.’?

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
12 dni temu
Reply to  Barbapapa

Pisałem o tym, to pisie klakiery jechały po mnie równo.
Nadzór budowlany to chyba nie ta instytucja. Ktoś w Starostwie chyba jest odpowiedzialny za nadzór nad inwestycją oraz jej odbiór. Szef tego bałaganu chyba umie odróżnić deskę kompozytową od sosnowej. Tak bardzo lubi strzelać fotki na fejsbunia, to i jakością tej śmiesznej inwestycji za 10 baniek mógłby się zainteresować…

Barbapapa
Barbapapa
12 dni temu

My pisie klakiery w skali makro kraju jedziemy po Tobie Marku w strategi i POlityce dla niej. W temacie zwyklych lokalnych bledow jak szybka wirtualna kolei dla Przasnysza i deski kompozytowe stoimy po tej samej stronie, madrosci i rozsadku. I sam Ci dawalem wtedy plusiki. W tym wymiarze lokalnym, przasnyskim robisz dobra robote-dzieki, byle bez dorabiania polityki. Bez madrosci , startegi makro POKO dla kraju: rozbrajania, wpuszczania nachodzcow , wyprzedazy majatku wrogom czyli tzw. 'prywatyzacji” , dorabiania geby Polakom i w efekcie wyganania resztki Polakow z kraju by polaczyc der granice z sojuzem. Niewtajemniczonemu odpowiem ze deski kompozytowe maja najwiecej estetyki i trwalosci.… Czytaj więcej »

Niewtajemniczony
Niewtajemniczony
12 dni temu
Reply to  Barbapapa

Barbapapo chyba jesteś bardziej wtajemniczony niż inni Przasnyszanie, bo ja np nie miałem pojęcia o tym że miały być inne dechy niż są.

Dawid
Dawid
12 dni temu

Przydało by się więcej kamer ma wsiach aby złodziejom ukrucic

Amator
Amator
11 dni temu
Reply to  Dawid

Nie licz na to. Nawet na głównych wlotach do miasta nie ma kamer sczytujących tablice. A warto by się zainteresować pewnie kto i w jakim celu włóczy się po nocy. Trzeba się zabezpieczać po swojemu. Coraz więcej widzę u sąsiadów fotopułapek. Są też kamerki, ale nie takie na pokaz, tylko aktywowane na ruch i dobrze pokitrane 🙂 . Do zobaczenia na fotkach a potem niech się szykują na permanentną penetrację.