Przasnysz. Akcja znakowania rowerów już 11 września

Miasto Przasnysz, Komenda Powiatowa Policji i Szkoła Podstawowa nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Przasnyszu zapraszają 11 września, w godz. od 16.00 do 18.00 na bezpłatne znakowanie rowerów.

 

–  Mając na uwadze konieczność prewencyjnego i profilaktycznego przeciwdziałania kradzieżom rowerów na terenie miasta Przasnysz, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu wspólnie z Urzędem Miasta Przasnysz oraz Szkołą Podstawową nr 1 w Przasnyszu w trosce o mienie mieszkańców naszego powiatu przeprowadzą akcję profilaktyczną bezpłatnego znakowania rowerów. Ma ona umożliwić identyfikację właściciela w przypadku odzyskania skradzionego jednośladu, a tym samym ograniczenie zjawiska kradzieży rowerów poprzez nanoszenie na nie cech identyfikacyjnych – wyjaśnia mł. asp. Ilona Cichocka, rzecznik prasowy przasnyskiej policji.

Osoby, które są zainteresowane oznakowaniem swojego roweru proszone są przez organizatorów akcji o przyprowadzenie jednośladu, a także zabranie ze sobą dowodu osobistego i dokumentów potwierdzających własność.

– Na każdy rower zostanie naniesiony numer identyfikacyjny, który trafi do policyjnej bazy a oznakowany w ten sposób jednoślad stanie się mniej atrakcyjny dla potencjalnego złodzieja – dodaje rzeczniczka.

 

 

j.b.

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Arkadiusz
Arkadiusz
14 dni temu

Dobrze, nie będą tak kradli

Mieszkaniec
Mieszkaniec
14 dni temu

A ten dokument potwierdzający własność?Takie rzeczy po gwarancji się wyrzuca