Przasnysz. 84. rocznica napaści Rosji na Polskę

W niedzielę, 17 września w kościele Ojców Pasjonistów w Przasnyszu została odprawiona msza św. w intencji Ojczyzny i pomordowanych na wschodzie Polaków. Towarzyszył jej apel pamięci i wspólna modlitwa w 84. Rocznicę napaści sowieckiej na Polskę.

 

Pod Krzyżem Katyńskim przedstawiciele władz samorządowych z terenu powiatu przasnyskiego, służby mundurowe oraz reprezentanci instytucji złożyli kwiaty i zapalili znicze.

Uroczystości uświetniła Kompania Honorowa Wojska Polskiego wystawiona przez 2. Ośrodek Radioelektroniczny w Przasnyszu, zaś zebrani wysłuchali prelekcji na temat radzieckiej agresji na II Rzeczpospolitą.

– Zgromadzeni pod Krzyżem Katyńskim odśpiewali hymn państwowy, po czym wysłuchali krótkiej prelekcji Huberta Dęby z Muzeum Historycznego w Przasnyszu na temat agresji radzieckiej na II Rzeczpospolitą. Następnie odczytano Apel Pamięci, a kompania honorowa 2. Przasnyskiego Ośrodka Radioelektronicznego oddała salwę dla uczczenia bohaterów walk o niepodległość Ojczyzny – relacjonuje Powiat Przasnyski.

Dokładnie 84 lata temu celem sowieckiej napaści stała się Polska. 17 września 1939 roku, łamiąc polsko-sowiecki pakt o nieagresji, Armia Czerwona wkroczyła na teren Rzeczypospolitej Polskiej, realizując ustalenia zawarte w tajnym protokole paktu Ribbentrop-Mołotow. Konsekwencją sojuszu dwóch totalitaryzmów był rozbiór osamotnionej Polski i tragedia naszego narodu.

 

 

j.b.

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
12 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Czy to moralne?
Czy to moralne?
7 dni temu

Jest takie powiedzenie: Ku……wa ku.,..wie łba nie urwie. Co ten agent tam znowu robi? Rąsia rąsie myje? Wspólne interesiki?

008
008
7 dni temu

Trudno jest być niewidzialnym.Boli.

Bez honoru
Bez honoru
7 dni temu
Reply to  008

To, że on się pcha- nie dziwi, bo to coś bez honoru. Tylko dlaczego pozwalają na to pozostali? Czyżby byli tacy sami usprawiedliwiając takie uczynki?

008
008
6 dni temu
Reply to  Bez honoru

Dokładnie tak jest.

Pola
Pola
7 dni temu

To że ten człowiek jest zapraszany na takie uroczystości jest czynem haniebnym. Pytam , kto przyłożył do tego rękę?

Kto za tym stoi?
Kto za tym stoi?
7 dni temu
Reply to  Pola

Uzyskał rozgrzeszenie i błogosławieństwo od jednego z przasnyskich plebanów , który tez go zaprasza i gości

John
John
6 dni temu

Zapewne ten zapraszający pleban, to towarzysz TW.

Marcin
Marcin
7 dni temu

Mistrz i uczeń

lucyfer
lucyfer
6 dni temu
Reply to  Marcin

Chyba z piekła rodem

lucyfer
lucyfer
6 dni temu
Reply to  Marcin

obaj

???
???
6 dni temu

Ta kandydatka na posłankę też chyba nie wie, z kim trzymać. Skąd się toto wzięło?

Jan
Jan
6 dni temu

I Czerepak jest! Popatrzcie na te twarze, to samo zło.Nadchodzi pora aby wymienić ten zestaw.Postawmy na zaufanych ludzi a nie kombinatorów, rządnych poklasku i kasy.