Przasnysz. 58-letni kierowca prowadził auto, choć był pod wpływem alkoholu

Pomimo wysokich grzywien oraz zakazów kierowania pojazdami, wciąż nie brakuje osób, które wsiadają za kierownicę po alkoholu. O konsekwencji takiego zachowania przekonał się 58 – letni mieszkaniec powiatu przasnyskiego, który został zatrzymany do kontroli przez przasnyską drogówkę.

 

W miniony wtorek, policjanci pełniący służbę na terenie Przasnysza zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Renault Master, którego tor jazdy wskazywał, że kierujący może znajdować się pod wpływem alkoholu.

– Przypuszczenia funkcjonariuszy potwierdziły się. Badanie na zawartość alkoholu w organizmie mężczyzny wykazało 0,77 promila alkoholu. Mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy. Teraz 58 – latek odpowie przed sądem za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, za które grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów minimum na 3 lata oraz wysoka grzywna – informuje mł. asp. Ilona Cichocka, oficer prasowa KPP Przasnysz.

„Apelujemy do osób, które widzą, gdy za kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa: Nie czekajmy na tragedię! Nietrzeźwy kierowca na drodze to zagrożenie dla niego samego, ale też dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu drogowego” – przekazują funkcjonariusze.

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments