Przasnysz. 41-latek kierował pod wpływem alkoholu. W aucie przewoził środki psychoaktywne

41 – letni przasnyszanin i 19 – latka odpowiedzą za posiadanie środków psychotropowych, które ujawniono podczas kontroli drogowej. Dodatkowo, mężczyzna prowadził pojazd pod wpływem alkoholu.

 

W piątek, 24 czerwca o godz. 00.30 w Przasnyszu na ul. Świerczewo, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 41-letniego mieszkańca Przasnysza. Jak się okazało, mężczyzna prowadził samochód mając w swoim organizmie blisko 0,4 promila alkoholu. W trakcie przeszukania pojazdu funkcjonariusze znaleźli również środki psychoaktywne.

– Kierujący skodą jak i jego 19-letnia pasażerka, zostali zatrzymani do wyjaśnienia – informuje Krzysztof Błaszczak, rzecznik prasowy przasnyskiej policji.

 

Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii, art. 62 „Kto, wbrew przepisom ustawy, posiada środki odurzające lub substancje psychotropowe, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. Jeżeli przedmiotem czynu, o którym mowa w ust. 1, jest znaczna ilość środków odurzających lub substancji psychotropowych, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10”.

Dodatkowo za jazdę pojazdem pod wpływem alkoholu mężczyźnie grozi długotrwały zakaz prowadzenia samochodu oraz wysoka grzywna.

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments