Przasnysz. 25-letni rowerzysta wpadł w ręce policji. Miał ponad 2,3 promila

25 – latek miał ponad 2,3 promila alkoholu w organizmie. Zatrzymany został na ul. Rynek w Przasnyszu. Do zdarzenia doszło w miniony weekend.

 

– W Przasnyszu na ul. Rynek zatrzymano do kontroli drogowej 25 – letniego mieszkańca powiatu przasnyskiego, który mając 2,33 promila alkoholu w organizmie kierował rowerem. Postępowanie prowadzi KPP Przasnysz – informuje mł. asp. Ilona Cichocka, oficer prasowa z Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu.

Policja przypomina, że kierowanie na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu pojazdem innym niż mechaniczny (np. rower lub hulajnoga) przez osobę znajdującą się w stanie po użyciu alkoholu lub w stanie nietrzeźwości jest wykroczeniem zagrożonym grzywną w wysokości do 5 000 zł lub karą pozbawienia wolności do lat 2.

 

Rowerzysta może być sprawcą tragicznych wypadków.

„Nietrzeźwy rowerzysta wyjeżdżający przysłowiowym wężykiem sprzed sklepu, czy baru stwarza realne zagrożenie nie tylko dla siebie, ale także dla innych uczestników ruchu drogowego. Taki rowerzysta jest nieobliczalny w momencie, kiedy go wyprzedzamy. Uciekając przed zderzeniem z nietrzeźwym rowerzystą kierowca samochodu może wjechać do rowu lub uderzyć w drzewo, co z kolei może spowodować poważną tragedię. Dlatego też dla nietrzeźwych kierowców, także rowerzystów, nie może być żadnej tolerancji” – podaje policja.

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Mirek
Mirek
1 miesiąc temu

Może Policja znacznie więcej patroli pieszych niż wożenie dupy.