Przasnyskie zuchy na Zlocie Harcerskim w Ciechanowie

Drużyna WDH „Młode Orły” z Przasnysza wzięła udział w 3-dniowym Zlocie Harcerskim z okazji 10-lecia reaktywacji Hufca ZHP w Ciechanowie. Zuchy złożyły Przyrzeczenie Harcerskie.

 

W miniony weekend odbył się Zlot Harcerski z okazji 10-lecia reaktywacji Hufca ZHP w Ciechanowie. Udział w nim wzięła drużyna 6. WDH „Młode Orły” działająca przy Szkole Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Przasnyszu.

Na ciechanowskich błoniach zostało rozstawione miasteczko namiotowe, a na dziedzińcu Zamku Książąt Mazowieckich odbywały się koncerty i Festiwal Piosenki Harcerskiej.

– Bawiliśmy się świetnie! Koncerty, gra miejska, warsztaty, kawiarenka w miasteczku harcerskim, świeczkowisko – super, tylko czemu ktoś „nie wyłączył” mrówek?  – relacjonuje przasnyska drużyna.

 

Wraz dziećmi udział w zlocie wzięła dh Małgorzata Tom oraz dh Milena Domańska. Dh Anna Cesarek i dh Artur Jaśkiewicz zajmowali się zabezpieczeniem medycznym.

W sobotni wieczór na długo pozostanie w pamięci młodych harcerzy. To właśnie wtedy złożyli uroczyście Przyrzeczenie Harcerskie.

– Wieczorem, w sobotę nasze druhny doprowadziły nas do łez i dla wielu z nas z tego powodu będzie to niezapomniany zlot, ponieważ stało się coś, na co czeka każdy młody harcerz – Przyrzeczenie Harcerskie. Na naszych mundurach zamiast srebrnych lilijek teraz już błyszczy harcerski krzyż. Dziękujemy wszystkim Druhnom i Druhom, że byli razem z nami w tej wyjątkowej chwili – dodaje drużyna.

 

 

j.b.

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments