Przasnyskie załogi wystartowały w 54. Rajdzie Monte Calvaria [FOTO]

W miniony weekend po raz 54. odbył się Rajd Monte Calvaria, najstarszy amatorski rajd w Polsce (organizowany przez Automobilklub Polski od 1963 roku). Przasnysz reprezentowały 4 załogi, w tym dwie w barwach klubu AMK Rzemieślnik. Łącznie, na liczącej prawie 200 km trasie, wystartowały 82 auta.

 

Od początku swojej historii impreza ta odwołuje się do Rajdu Monte Carlo i na nazwie podobieństwa się nie kończą. Niemal wszyscy polscy uczestnicy Monte Carlo brali kiedyś udział w Monte Calvarii.

Uczestnicy mieli do pokonania, na terenie Góry Kalwaria, Piaseczna, Mysiadła oraz Toru Słomczyn, 16 odcinków o zróżnicowanej nawierzchni, poczynając od asfaltu, odcinków szutrowych po bagniste wyboje.

– Rywalizacja trwała od wczesnych godzin porannych do wieczora, przeplatana drobnymi opadami deszczu, śniegu i potężnym wiatrem, który łamał drzewa i wywracał przystanki autobusowe. Sytuacja na odcinkach stawała się bardzo niebezpieczna, ale to podnosiło dodatkowo adrenalinę uczestnikom. Wielkie uznanie należy się sędziom, którzy pracowali na odcinkach i nie bacząc na grożące im niebezpieczeństwo, prowadzili zawody. Na skutek porywistego wiatru, jeden z odcinków został przerwany, ponieważ na jego trasę runął dach pobliskiej szkoły. Mimo to zawody nie zostały przerwane i załogi dalej walczyły o najwyższe laury. – mówi nam jeden z uczestników imprezy.

 

W rajdzie, co należy podkreślić, wzięli udział sędziowie oddelegowani przez nasz rodzimy klub AMK Rzemieślnik. Przygotowali i poprowadzili odcinek 8 oraz 16 rajdu.

Na pierwszym miejscu zawodów uplasowała się załoga Pakosiński Wojciech/Mikiewicz Adrian w aucie Toyota Yaris GR Four.

Nasi reprezentacji zajęli kolejno:

  • 11. miejsce Bartosz Gnojewski/Arkadiusz Szweda – Subaru Impreza
  • 26. miejsce Rafał Lidzki/Marcin Lidzki – Honda Civic
  • 34. miejsce Marcin Lewicki/Adrian Lewicki – Renault Clio
  • 44. miejsce Daniel Kuligowski/Sławomir Jeziorek – Ford Escort

 

Bardzo dobry rezultat osiągnęła zaprzyjaźniona załoga z Ciechanowa w składzie Mariusz Kaczmarczyk/Andrzej Pomianowski w Fordzie Focus, zajmując 9. miejsce w rajdzie.

Gratulujemy uczestnikom ukończenia rajdu i organizatorom, za doskonale przygotowane zawody.

 

 

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Bongo
Bongo
2 lat temu

Teraz widać jak daleko nam do czołówki

adam
adam
2 lat temu

AMK na 11 i 26 miejsce na 82 załogi to świetny wynik