Przasnyskie targowisko ze sprzedażą antyków oraz z pchlim targiem!

Jednym z popularniejszych targowisk słynących z handlu antykami jest warszawski bazarek na Kole, gdzie ściągają handlarze i miłośnicy staroci z całego kraju. W związku z faktem, że w naszym regionie nie ma innych targów antyków, władze miasta Przasnysz zmierzają wykorzystać tę niszę i przyciągnąć do Przasnysza klientów, a lokalnym handlowcom lub posiadaczom staroci umożliwić ich sprzedaż. Będzie także możliwość organizacji wyprzedaży garażowych, podczas których będzie się można pozbyć zbędnych przedmiotów.

 

W lipcu ubiegłego roku Rada Miejska podjęła uchwałę  polegającą na zmianie regulaminu targowiska miejskiego. Wśród nowych zapisów, pojawiły się także takie, które dotyczą możliwości korzystania z tego miejsca w inny sposób niż dotychczasowy, co umożliwia wprowadzenie zmian. Zamierzeniem urzędu miasta było stworzenie warunków prawnych do wykorzystania targowiska np. na tzw. wyprzedaże garażowe, czy targi antyków.

Upłynął już okres trwałości targowiska,  który wykluczał jakiekolwiek zmiany w funkcjonowania obiektu, co wynikało z przebudowy zrealizowanej z udziałem środków unijnych. Teraz drzwi do wprowadzenia innowacyjnych form korzystania z placu przy ul. Polnej stoją otworem.

– Nadszedł czas, aby targowisko mogło być wykorzystane na wiele różnych sposobów. Stąd też Miasto Przasnysz ma pomysł, aby uruchomić “Przasnyski targ antyków”, gdzie każdy miłośnik antyków będzie mógł znaleźć coś dla siebie. W najbliższej okolicy brak jest takich miejsc, stąd też dobrym pomysłem jest uruchomienie takiego targu w Przasnyszu. Z informacją chcemy dotrzeć do osób zainteresowanych poprzez media, czy też różnego rodzaju branżowe fora internetowe – mówi burmistrz Łukasz Chrostowski.

Miasto w razie zainteresowania przedsięwzięciem rozważa uruchomienie targu antyków na próbę, a w przypadku większej liczby osób zainteresowanych, handel starociami będzie się mógł odbywać raz w miesiącu – np. w sobotę. Kolejnym pomysłem jest uruchomienie tzw. wyprzedaży garażowych, gdzie każdy z mieszkańców będzie mógł wyprzedać posiadane, a niekiedy zbędne przedmioty — ubrania, bibeloty, książki i zabawki.

guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
ktoś
ktoś
1 rok temu

super pomysł.Będę odwiedzał,a może i sprzedawał zbędne rzeczy.

Mimi
Mimi
1 rok temu

Bardzo dobry pomysł, ale 2 razy w miesiącu.
Takie targi odwiedza bardzo dużo osób.

Paweł
Paweł
1 rok temu

Gratuluję pomysłu, będę odwiedzał.

Ela
Ela
1 rok temu

Kiedy odbędzie się najbliższy pchli targ w Przasnyszu, mam dużo książek do sprzedania a szkoda wyrzucić