Przasnyskie przedszkolaki biorą udział w kampanii „Kierowco! Nie polujemy na zebrach”

Przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola Wiola w Przasnyszu wzięły udział w kampanii „Kierowco! Nie polujemy na zebrach”, która ma na celu zwrócenie uwagi kierujących na zachowywanie szczególnej ostrożności w pobliżu przejść dla pieszych.

 

– Wyprzedzanie na przejściu dla pieszych i nierespektowanie znaków to oprócz nadmiernej prędkości główne przyczyny zdarzeń drogowych, niestety często tych najtragiczniejszych w skutkach. Aby przeciwdziałać wypadkom, tragediom na drogach, zwłaszcza tych, z udziałem pieszych, policjanci z przasnyskiej drogówki nie tylko apelują do kierowców, ale pokazują najmłodszym mieszkańcom naszego powiatu jak we właściwy sposób poruszać się po drogach – wyjaśnia mł. asp. Ilona Cichocka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu.

W środę, 13 września policjanci z przasnyskiej komendy spotkali się z dziećmi z Niepublicznego Przedszkola Wiola w Przasnyszu.

– Policjanci opowiadali o zasadach zachowania się na drodze oraz o zagrożeniach, z jakimi dzieci mogą się spotkać w drodze do przedszkola. Mundurowi zwrócili uwagę na znaczenie kamizelek oraz innych elementów odblaskowych – dodaje rzeczniczka.

To jednak nie wszystko. Funkcjonariusze w rozmowie z dziećmi podkreślili, że najważniejsze jest własne bezpieczeństwo i zachowanie zasady ograniczonego zaufania wobec kierowców oraz innych osób.

– W trakcie spotkania mundurowi objaśniali do czego służą numery alarmowe, z których należy korzystać w sytuacji zagrożenia. Pamiętajmy więc, aby utrwalać w dzieciach wrażliwość na bezpieczeństwo własne i innych uczestników ruchu drogowego. Dzieci są świetnymi obserwatorami i najczęściej uczą się poprzez przykłady z życia wzięte – dodaje.

 

 

j.b.

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments