Przasnyskie muzeum zaprasza na wykład „Powstanie Styczniowe na Północnym Mazowszu”

Muzeum Historyczne w Przasnyszu zaprasza 22 stycznia na wykład dr hab. Leszka Zygnera „Powstanie Styczniowe na Północnym Mazowszu”.

 

Muzeum Historyczne w Przasnyszu w związku z przypadającą w tym roku 160. rocznicą wybuchu Powstania Styczniowego zaprasza mieszkańców powiatu przasnyskiego do wzięcia udziału w wykładzie dr. hab. Leszka Zygnera „Powstanie Styczniowe na Północnym Mazowszu”. Spotkanie odbędzie w niedzielę, 22 stycznia o godz.16.00.

Leszek Robert Zygner (ur. 1967 w Mławie) – polski historyk mediewista i teolog, doktor habilitowany nauk humanistycznych, doktor nauk teologicznych, profesor uczelni w Państwowej Uczelni Zawodowej im. Ignacego Mościckiego w Ciechanowie i jej rektor w kadencjach 2012–2016 i 2016–2020.

 

Specjalizuje się w historii Kościoła, zwłaszcza okresu średniowiecza i XX wieku, historii Mazowsza i dziejach życia religijnego na tym obszarze oraz w dziejach Mławy i ziemi zawkrzeńskiej. Jest autorem i redaktorem ponad 20 książek, a także ponad 140 artykułów i recenzji naukowych. Był stypendystą m.in. Gerda-Henkel-Stiftung, Katholischer Akademischer Ausländer-Dienst i Bayerische Staatskanzlei.

Odznaczony Medalem Komisji Edukacji Narodowej (2016) oraz Srebrnym Krzyżem Zasługi (2020).

 

 

j.b.

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments