Przasnyskie morsy rozpoczęły sezon zimnych kąpieli

15 października swoją działalność wznowiły przasnyskie morsy, które sobotnim spotkaniem rozpoczęły cykl zdrowotnych kąpieli w zimnej wodzie. Tradycyjnie zanurzenia dokonali w Romanach Seborach.

 

Regularne przebywanie w zimnej, a nawet lodowatej wodzie może wzmocnić układ odpornościowy, a także sercowo-naczyniowy człowieka. Zalet zdrowotnych morsowania jest wiele i dlatego z roku na rok grupa przasnyskich „Morsów” się powiększa. By wstąpić do klubu wystarczy trochę odwagi – Klub Morsów wesprze w pierwszym zanurzeniu i w chwilach zwątpienia.

W minioną sobotę, 15 października odbyło się otwarcie kolejnego, sezonu zimowych kąpieli. W miejscowości Romany Sebory na uczestników czekała orzeźwiająca kąpiel, a także ciepły poczęstunek.

Podczas tegorocznego otwarcia sezonu z kąpieli skorzystały 32 osoby. Woda miała temperaturę 13 °C, zaś temperatura powietrza wynosiła 15°C. Na chwilę obecną była to tylko adaptacja i przygotowanie do prawdziwego szoku, jaki nastąpi w okresie zimowym. Spotkanie tradycyjnie rozpoczęto od rozgrzewki na świeżym powietrzu, a po kąpieli na morsów czekało wspólne grillowanie.

 

 

j.b.

Sprawdź również
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Edzio
Edzio
1 miesiąc temu

Ja morsuję całym rokiem , a co tam .

Geco
Geco
1 miesiąc temu
Reply to  Edzio

w cieplych krajach?
ja tez 😉

By to ch..
By to ch..
1 miesiąc temu

Przasnyscy wędkarze rozpoczynają sezon wędkarstwa pod lodowego .

Jku
Jku
1 miesiąc temu

mozna sie przygotowac na drogi wungiel i prad ?
ano mozna ;0